Wednesday, February 22, 2006

Ada, Seda, Tunga :) /Minik Bir Gezinti/5 Şubat 2006Pazar günü öğleden sonra Seda Tunga'yı aldı ben de Ada'yı ve küçük bir buluşma gerçekleştirdik. Yürüyüş yaptık, Bolulu Hasan Ustaya gittik önce. Ada ortamın ekosundan faydalanarak tiz çığlıklarını attı önce, Tungacım dikkatle Ada'yı süzdü bu arada. Sonra Ada Tunga'nın elini tuttu. Ardından bir su şişesini paylaşamadılar ve bir su daha alarak olayı çözümledik. Tunga bey, yakışıklı küçük bir beyefendi, annesi baban nerde diyor "kase" gibi bir yanıt alıyor. Annesi soruyor o cevaplıyor, çok çok sevimliydi, konuşmalarına bittim. Otomatik kapı ile pek bir ilgilenen Ada, her defasında burnuna çarpan kapı ile yere düşse de bu darbeler onu yıldırmadı. Bu arada Seda'nın sesi çok güzel arkadaşlar, Bolulu Hasan Ustada müzik yayını yaptı canlı canlı oradan biliyorum.
Sonra da pastane sahiplerine müzik yayını yapmazlarsa kendisinin müzik yapabileceğini söyledi...

Sıra Tunga'nın otomatik kapı keşfindeydi, artık biz çok yorulduk ve dedik kalkalım... Ve Toys r us'a doğru yola koyulduk. (öyle çok uzun kilometreler değil arkadaşlar, ama çocuklar olunca, metreler uzuyor da uzuyor) Toy r us kısmısı çok daha eğlenceliydi. yürüyen robotlar, uzaktan kumandalı arabalar, toy box kutusuna dört minik elin balıklama dalışı...  Bu arada Tunga oyuncak bebeklerden birinin emziğine sulandı, içerden çıkarıp emmeye çalıştı, çok ama çok sevimliydi. Zaten yanakları, ciddiyeti, annesine verdiği cevaplar ile o kadar sevimliydi ki anlatamam. Kızımın peşinden bir ara Efii diye koşturdu. Efii (Efe) kuzeniymiş, bu bizi sevdiğini benimsediğini gösteriyordu. Küçük çaplı alışverişimizi de yaptıktan sonra eve dönüş vakti geldi. Ter kan içinde eve döndük. Seda bize yolda yardım etti. Ada hanımı taşıdı. Çok teşekkürler Sedacım...

Sedacım çok güzel bir mini gezinti oldu, ben çok memnunum kendi adıma, ayrılırken Tunga da çok üzüldü zaten, tekrarını diliyorum...

Seda'dan:

Evet mini buluşmamız harika geçti. Kısa ama minikler ve bizim için çok keyifliydi.
Girne çok güzel anlatmış, bunun dışında beraber geçirdiğimiz zaman sanki sık sık görüşüyormuşuz da o gün de buluşmuşuz gibiydi. Birbirmizi sadece bir kere gördüğümüz halde biz de çocuklar da hemen kaynaştık.

Ada çok sevimli bir bebek, gözlerinde tatlı bir bakış var ama yüz yapısında kaşları çatık. Bu da çok sevimli yapıyor onu. Hele astronot tulumu içinde badi badi yürürken görmelisiniz. Bir de çok cesur, meraklı, düşmüş kalkmış hiç umurunda değil, dümdüz gidiyor.
Oğlum Ada'ya bayıldı, Girne yazmamış ama Evi'den vazgeçip Ada demeye başladı hemen.

Akşam Tunga'yı uyuturken Tungacım neler yaptık bugün dedim, başladı anlatmaya A-da A-da,

ilk fırsatta evde buluşup oyun arkadaşlığı yapmalarını istiyorum.

No comments: