Monday, January 26, 2009

Karne

23 Ocak 2009 Cuma

Karne aldık evet, cuma günü. Anne-baba beraber aldık Ada hanımı, karnenin üzerine bir resim yapmaları istenmiş çocuklardan ki bence bu süper bir fikir.

Ada, anne, baba, anneanne, büyükbaba, burak dayısı ve kendisini çizmiş. "Bebek nerede?" diye soranlara "annemin karnında o yüzden onu ayrıca çizmedim" demesi de ayrı bir güzellikti :)

Bu ilk karne gerçekten özenle hazırlandığı için, her kelimesini okudum ve Ada ile birlikte tekrar okuduk. Tabi ki sonuçta fasulyeden karne bunlar, asıl karneler ilkokulda hatta anneme sorarsan ortaokulda olanı önemliymiş. Her neyse işte, bilişsel gelişiminden tutun, psiko-sosyal, psiko-motor tüm başlıklar ayrı ayrı özenle oluşturulmuş ve değerlendirmeler de genel olarak doğru. Bir de tüm dönem boyunca fotoğraflardan oluşan bir cd. Harika gerçekten, bakmaya doyamadım, sınıfta her kare, geziler, kutlamalar o kadar ayrıntılı ki, gerçekten müthiş bir anı olacak Ada için.

Karne hediyesi ne istersin? sana hediye alacağız dedik, kitap dedi, ki ilk kez duydu karne hediyesi olayını. Ve tam da konuya hitap eden bir hediye istedi :)

 Okulda ders esnasında öğretmenler tarafından çekilen fotoğraflardan bir demet...


No comments: