Wednesday, May 27, 2009

Dilek Ağacı, Merdiven Merakı ve KEDİ İSTİYORUM


Gün güzel başladı, önce Şebnem'e kahvaltıya gittik Bahar ile birlikte. Keşke börek ve tiremisunun fotoğrafını çekseydim :) Tatları enfesti. Şebnem bizi çok güzel ağırladı, demli çay ve sohbet bana iyi geldi. Bahar'ın kızı Adacık ise kendi kendine oynadı durdu biz sohbet ederken, çünkü Ege ve Öykü Ada okuldaydı.  Benim Ada'm olsaydı 500 kere taciz etmişti beni...

Eve döndüğümde kızımı almaya gidene kadar pc başında ödev yaptım. Ada'yı almak üzere okula gittiğimde ise okul bahçesinde çocuklar heyecanla dilek ağacına dileklerini fısıldadıkları renkli tül parçalarını bağlıyorlardı. Çocuklardan birinin dileği uzaktan kumandalı helikopter, bir diğerininki ise kral olmakmış :) Ben de heveslendim ve 3 adet dileğimle 3 adet çaputumu bağladım. Ada'nın sınıfı bu atraksiyonu yarın yapacakmış ama ben kızıma bugünden yapabileceğini söyleyince, o da heveslendi, ne diledin dediğimde birincisinin oyuncak, ikincisinin ise bir kedi almak olduğunu söyledi. Umuyorum ki ikimizin dilekleri de gerçekleşir :)


Okul bahçesinde bulduğu merdivene çıkmasa olmazdı, bu merdiven merakı bebekliğinden geliyor, mutlaka çıkar, saatlerce üstünde dururdu yürümeyi ilk öğrendiğinde dahi. Bulursam bir ara fotoğrafını eklerim, minicik ayakların nasıl çıktığını :)Ardından önce markete alışverişe sonra da parka gittik. Parkta hiç çocuk yoktu, kaydıraktan bir kaç kere kaydıktan sonra kova ve kürek istedi Ada. Ben de yanımda olmadığını, oynayacak bir şeyler bulmasını söyledim, yerden bulduğu bir şişe kapağı ve bir küçük sopa ile idare edeceğini söyledi küçük hanım. Şişe kapağı ile kalıplar yaptıktan sonra, sopa ile yere KEDİ İSTİYORUM (bu bir isyan mı, manevi baskı mı bilemedim) yazmak istediğini ve harfleri söylememi istedi. Ben söyledim o yazdı, bazı harfleri beceremedi ya da çirkin yazdı, ben idare eder dedikçe o düzelttirdi bana ve bana düşen fotoğraflamak oldu :) Bir de yazının sağ tarafına bir kedi çizmeye çalıştı, sonra beğenmedi, üst tarafa tersten bir kedi çizdi :)

1 comment:

yasemin said...

çok tatlıymış bu.