Saturday, November 24, 2012

Cumartesi Delisi ya da Bakış Açısı :)


Ben istemez miyim, fonda Ajda Pekkan çalsın, ev bal dök yala kıvamında (diğer bir deyimle YAŞANMAMIŞ) olsun, ben süpüreyim, arkadan Ada yerleri silsin, Lorin "çay koydum anne, kek de alır mısın?" desin.

Sonra "hadi sen kütüphaneye git tezinle ilgilen, biz uslu uslu otururuz" desinler, gerçekten de memleket meselelerini konuşarak oturup (!) sohbet etsinler, oyuncaklarıyla da oynasınlar tabiki ama, çekiştirmek yerine ve aneeeaaaaaaaaağğ diye çığırmak yerine birbilerine, "önce sen oynamazsan darılırım, hayır öncelik kesinlikle senin" deseler, sabah kahvaltıyı hazırlayıp, şöyle güzel bir müzik ve demli bir çay eşliğinde kaldırsınlar
beni filan....

Peki gerçek hayat nasıldı?
Cumartesi sabahı saat 6:45 dolaylarında ince çoraplarımı giymeye çalışan Lorin ile karşılaştım. Arkasından Ada bilimum kesme yapıştırma işleri arasında evi birbirine soktu, yerlerde sayamadığım küçük kağıt parçası, masaya bulaşmış yapıştırıcı, sonra Lorin 'in son hamlesi evlere şenlikti, MERDİVENLERDEN YUKARIYA KADAR STİCKER VE ETİKET YAPIŞTIRMIŞ, HEM DE TÜM DUVARLARA, AÇIKLAMA ŞU İDİ: "YOLUMUZU YUKARI ÇIKARKEN KOLAY BULMAMIZ İÇİN ANNE" !!!

Çocuklu evlerde hergün yeni bir HİKAYE yazabilirsiniz. Yönetmenlik, oyunculuk, kucak dolusu mutluluk ve cıvıltı arasında sadece kurguyu yapmak size kalır. Rengarenk dünyalar keşfedebilirsiniz, çocukluğunuza sayısız kere döner, bir avuç leblebi tozunu yedikten sonra, dudağınızın kenarındaki sarı tozları silmeye gerek duymadan oyunlara coşkuyla eşlik edebilirsiniz. Ben şimdi merdivenlerden yukarı çıkarken yolumu daha kolay buluyorum, stickerları ve Pepee'li etiketleri takip ediyorum, hayatın içinde ise, kızlarım yolumu bulmama yardım ve önderlik ediyorlar. Bazen minicik bir yürekten/olaydan, kocaman bir mutluluk çıkarmak hiç de zor değil kanımca, bakış açımızı değiştirebilmeyi başarırsak ama...

Sizin fonda "Ajda" çalsın, benimkinde "oynatmaya az kaldı, doktorum nerde" neyse hunimi takıp eşlik edeyim ben de yoksa YA KISITLANIP MUTSUZ BİREYLER OLACAKLAR,ÇATIŞIP DURACAĞIZ, YA DA BUNCA DAĞINIKLIĞIN ARASINDA EĞLENEREK-KEŞFEDEREK BÜYÜYECEĞİZ... Karar sizin...No comments: