Monday, January 14, 2013

Hadi Beni Gıdıkla :)

Muayene

Ada hanım biraz hasta olduğu için bir doktor ziyaretimiz oldu, okula gitmeden önce. Oldukça anlayışlı, sakin, sevecen ve çocuklarla doğru iletişim kurabilen bir doktorumuz var. Aile hekimimiz üstelik. Lorin hanıma, her gittiğimizde balon, kalem, defter ya da herhangi bir hediye mutlaka veriyor. Aynı özeni Ada ablamıza da gösteriyor. Lorin muayene olmak istemezse nazıyla oynayıp, Lorin'in izin verdiği kadarıyla muayene edebilecek kadar harika bir doktor. Bugün Lorin'e hem boğaza bakarken kullandığı ışığı verdi, hem de Ada ablayı beraber muayene ettiler. Ben de hemen deklanşöre bastım :)


 Buluşma


Uzun zamandır görmediğimiz ve spontane bir şekilde gelişen, kısa süreli de olsa arkadaş ziyaretimiz oldu. Gökçe ve tatlı oğlu Temmuz ile görüştük, tadı damağımızda kaldı, hem çayın ve hem de sohbetin. Bir de evin kedisi Mır mır vardı ki, Lorin bayıldı.Hadi Beni Gıdıkla :)

Bir de bu aralar, bilgisayardan Ada görüntülü konuşmalar yapmaya başladı. Lorin de bu durumla ilk kez karşılaştı ve heyecan ile karşısında duran dayısına, "Hadi Burak beni gıdıkla" diye bağırıp kaçmaya başladı :)

No comments: