Wednesday, January 16, 2013

Kızkardeşim ve En İyi Çocukluk Arkadaşım

Ada’nın bebekliği tüm ailemiz için bir staj gibiydi. Şimdiyse Lorin’de bir anlamda ustalık dönemimizdeyiz. Kuzucuk yani Ada da nasipleniyor tabi ki bundan :)

Kuzucuk, kızkardeşim gibi. Bana da benziyor zaten. Bir çok anlamda. Hatta masamda resmini gören iş arkadaşlarımı kızım olduğuna bile inandırmışlığım vardır :) Nonin, yani Lorin, de kesinlikle en iyi çocukluk arkadaşım! :)

Ada’ya İngilizce dersinde yardım ederken, Lorin’le de Leyla ile Mecnun’la yarışacak absürdlüklere imza atıp komik oyunlar oynuyoruz. Ama ben mi onu eğlendiriyorum, o mu beni, belli değil! Bazen Ada da katılıyor bize (Deneylerinden vakit buldukça:) İkisinin karakteri bariz şekilde farklı. Ama çok iyi bir abla-kardeş oldular. Hem de en başından beri.

Son zamanlarda birlikte geçirdiğimiz vakitler arttı. Zaman zaman yorgun düşsem de onlar benim her şeyim. Tatlı yorgunluklar bunlar. Onlarla kurduğum bağı, onlara olan sevgimi düşündükçe, kendi çocuklarımı nasıl seveceğimi hayal bile edemiyorum.

Eskiden EkşiSözlük’ten “çocuklarla girilen komik diyaloglar”ı okurken yazılanları abartı zannederdim. Meğerse değilmiş :) İşte bizimkilerle girdiğim komik diyaloglardan bir kuple!


2013.01.13
Ada, Facebook’tan görüntülü konuşmayı keşfetmiştir. Nasıl yapılacağını tarif etmek için anneannesiyle telefonda konuşmaktadır. Sonra anneannesi Ada’nın beni istediğini söyler. Telefonu alır almaz Ada şöyle der: “Burak, telefona seni istedim çünkü anneanneme anlatsam şimdi anlamayacak. Ama sen anlarsın. Bilgisayar mühendisisin sen.” :D

2013.01.10
Ben odamda bilgisayar başında çalışırken Lorin gelir; “işim var” der ve bir çırpıda kucağıma atlar. Mouse ve klavyeyi kendine çeker. Yazı yazabileceği bir editör açar ve “yazı yazılır”:
B: Ne yazıyorsun Nonincim?
L: Senin beni sevdiğini yazıyorum. Benim de seni çot (çok) sevdiğimi!

2013.01.10
Lorin, içinde bin tane küçük “şeyin” bulunduğu, evden getirdiği küçük çantayı dayısına yani bana göstermektedir.
L: Bat (bak), evden neler getirdim Burat (Burak)!
B: Şu mor şey nedir Lorincim?
L: Uzun hitaye (hikaye). Sonra anlatırım!

2012.12.31
Bütün akşam evde koşturarak Lorin’le oynamaktan bitap düşmüş dayısı ufaklıktan izin almaya çalışmaktadır:
B: Şimdi, başka çocukların diyarına gidip biraz da onları eğlendireyim, tamam mı?!
L: Hayır gitmeeee! Nonin’in diyarında taaaal (kaaal:) !
(Tabi ki Nonin’in diyarında taldım:)

2 comments:

habip said...

Lorin'den izin almak için, "şimdi başka çocukları eğlendirmeye gideyim" deyip onayını beklemek tam bir ustalık dönemi yaklaşımı:) Kavgada söylenmez bu laf Burak...
Ustalık dönemindeki çözüm önerilerin böyleyse stajlık dönemindeki diyaloglarını duymak bile istemiyorum. Baba yüreğim bu kadarını kaldıramaz...

Burak said...

ben de onun için bu dönemden başladım zaten üstad :)