Friday, April 05, 2013

Galatasaray


Perşembe gününden beri evde büyük bir kriz yaşıyoruz. Herşey o gün başladı. Şöyle ki; perşembe günü Ada ile babası okul çıkışında, Fenerbahçe'ye uğur getirsin diye Ada ve Lorin için yeni FB formaları alırlar. Hatta Ada çok sevdiği formasını mağazada giyerek eve gelir.


Eve geldiklerinde heyecanla Lorin'e de formasını verip giymesini isterler. Bu uğur getirecektir takımlarına zira. Evdeki herkes Fenerbahçe'yi  tutmaktadır. Fakat o anda olan olur ve Lorin formayı giymek istemez. Ne yaparlarsa yapsınlar giydiremezler. Giyinmeye üşendiğini ya da uykusunun geldiğini düşünseler de Lorin asla giymeyi kabul etmek istemez. En sonunda onlara şöyle söyler:

"Ben bu formayı giymem, çünkü Galatasarayı tutuyorum!"Herkes ufak çaplı bir sarsıntı geçirir. Evde Fenerbahçe dışında takım tutulmamaktadır. Lorin hiç kimsenin etkisinde kalmayarak, sadece kendi öyle istediği için Galatasarayı tutmaktadır.

Babası " neden?" diye sorunca da,
"Ben onu seçtim, benim takımım Galatasaray!" der.
Babası ona hediyeler, sürprizler, çikolatalar, çok sevdiği boya kalemleri ya da oyuncaklar alacağını söyleyerek defalarca şansını dener. Ama Lorin, asla vazgeçmez.

 "Sadece fotoğraf çektirmek için, bir kez giy, hatırım için giy, bak Ada giydi, lütfen giy" çabaları/baskıları sonuçsuz kalmıştır. Bu kararlı ve kişilikli minik insan nuh der, peygamber demez!

En sonunda da, babasıyla birlikte aynı mağazaya giderek, forma değiştirilir ve bugün itibariyle Lorin resmen Galatasaraylı olur. Eve gelen Ada'nın arkadaşı İpek, "Hangi takımı tutuyorsun Lorin?" diye sorunca da,  şöyle der:

"Ben küçükken Fenerbahçeyi tutardım, ama artık büyüdüm, şimdi Galatasaraylıyım"
Nokta!


Fenerbahçe belki turu atlayacak ama, yaman bir taraftarını Galatasaray'a kaptırdı çoktan :)


No comments: