Saturday, April 27, 2013

Geçip Giden ZamanlarFotoğraflı günlüklerimiz klasik oldu ama bu kez tersten başlayacağım. Öncelikle 23 Nisan gösterisinde Ada kızım bir bale gösterisi bir de sandalye dansı yaptı. Ama şaşkın, heyecanlı ve gözleri kızı sahneye çıkar çıkmaz dolan sulugöz annesi, kamerayı çalıştırmadan bütün dans boyunca, hayali bir çekim yaptı. Filmlerdeki avanak kameramanlar gibiydim, hani bu şaşkın unutur ya kameranın düğmesine basmayı, ya da bastım zanneder, bu abartı değilmiş. Hem de bu benim başıma Ada'nın anaokulunda ilk gösterisinde de geldi ama gördüğünüz gibi, değişen bir şey yok... Üstelik, gözlerim dolduğu için, bulanıklaşan görüntüyü, kameradan zannedip, netleştirme çabalarım da boşa gitti. Aslında halim çok komikti, eminim bir kamera da beni çekseydi, görüntü evlere şenlik olabilirdi. Neye yanayım bilmiyorum, görüntüyü çekmeye çalışırken gösteriyi izleyemememe mi, yoksa çekim yaparken elimin sürekli havada asılı kalarak uyuşmasına mı, bir yandan görüntüyü netleştirmek için canhıraş çabalarıma mı, hangisine yanayım bilemedim :( Bir de üstüne üstlük, Lorin hanımı gösteri boyunca, sıkılmadan izlesin ve tiz çığlıklar atmasın diye eğlemek de cabası. 


23 Nisan gösterisinden çıkışta, anneanne ve büyükbabamızla birlikte hem çocukların eğlenebileceği hem de kahvaltı yapabileceğimiz bir mekan arayışına girdik, en sonunda bulduk. Benim tül etekli kızlarım, prenses edasından sokak çocuğu moduna geçerek, ordan oraya tırmandılar ve çok eğlendiler. 

Daha önce aldığım ama 23 Nisan hediyesi diye çocuklara verdiğim, ucu fırçalı boya kalemleri ile resimler yaptık eve gelince.


Kardeşlerim, yani kızların eğlenceli dayıları ile bol kahkahalı bir akşam geçirdik. Hatta biraz geç yatmalarına da izin verdik... Bence bütün dayılar eğlencelidir ve asla şişman değildir :)Lorin'in kankası Defne ile harika bir gün geçirdik. Bu iki kafadar bazen saatlerce sıkılmadan oynuyorlar, ne mi? Cadıcılık, prensescilik, kötü çocukculuk, cılık, culuk ile biten bir sürü uyduruk ve eğlenceli oyun işte canım :P


Ada ve sınıf arkadaşları, bale ve dans çalışması sonrası, yorgunluk giderip, sohbet ederken...


Lorin sokakta her gördüğü hayvan ile önce tanışıp, sonra da minik ve kibar elleri ile severken..
Lorin'e büyükbabası kitap okuyor ve Lorin buna bayılıyor.


Lorin'in kendisi de kitap okumaya bayılıyor.

Ada'nın arkadaşı Selin'in doğumgününü kutladık, bu kızlar partisi idi ve erkek olarak sadece kardeşi Burak vardı. İyi ki de vardı, Lorin ile tatlı tatlı oynadılar...

Ada ve Lorin anneanneleri ile -bensiz- felekten bir gün çalıp eğlendiler. Kahvaltı edip, markete gidip, yaprak toplayıp, bahçede oyun oynadılar.

Lorin ile Defne ablaları okulda iken oyun parkında eğlendiler...No comments: