Tuesday, April 23, 2013

Hey Bu Bayram Senin, Kutla Çocuk!


Ver o boya sandığını, taşıyayım ben çocuk. Aşkolsun, lafı mı olur bugünlük çocuk! Boş ver nasılsa sadece bir gün hatırlarım ben seni çocuk, o da sana yeter de artar be çocuk!


İşçilik mi yapacaksın, yaşını bile sormam seni işe alırken! Çocuk olman yeter ve geçer şarttır, gözün açılmamıştır, makbul olan da budur çocuk. Seni kolayca sindirir, ezerim çocuk. Sonra boykota katılır, senin için üzülürüm nasılsa merak etme sen çocuk!

Sen okula gidemezsin, okul senin neyine çocuk. Doğuştan kapanmış bahtın, şansın çocuk. Keşke cinsiyetini sen seçebilseydin, bu ülkede kız doğmak çok zordur çocuk! Seninle ilgili en iyi kararları ben alırım çocuk, senin yaşın ne başın ne çocuk, gidemezsin okula diyorum o kadar çocuk. Sonra kampanyalar yapar, "kızlar okula" derim, üzülme sen çocuk!

Bu bayram senin, haydi kutla çocuk! Ne duruyorsun, unut acıları, kederleri, haklarını nasılsa sana vermem ben çocuk. Bir günlük tadını çıkar, gün senindir yaşa çocuk! Hayatını senden itinayla çalacağım ben nasılsa! Seni asla anlamayacağım, seni hep sömüreceğim ben çocuk. Bir günlük bayram yetmez mi be çocuk?

İşte geldi bayram, kutla be çocuk!

Ben aynayı hep sana tutarım çocuk, hataları hep sen de ararım çocuk, gücüm sana yeter be canım, asla yanlış yapmayasın, ben unutmam çocuk! Sonra bayramın gelir, kendimi affettiririm nasılsa, bir günlük bayram, kutla be çocuk!

Çocuk yaşta hayatını harcarım çocuk! Ama üzülme, şiirler yazarım sana sonra, günahlarımdan arınırım nasılsa ben çocuk!

"Çocuklar öldürülmesin,
Şeker de yiyebilsinler!" derim, avuturum kendimi çocuk...

Bu ülkenin sana ihtiyacı yok çocuk, gelecek de sen de bu duruşu örnek alacaksın nasılsa, o zaman kınarım ama seni haberin olsun haa çocuk!

Sokaklar evin, banklar yatağındır ya çocuk, alışkınsındır düzenini bozmayayım ben senin! Arabamın camını sakın silme çocuk, hayata yetişeceğim bırak beni şimdi çocuk! Bir de bakmışsın vicdanım yere düşmüş çocuk, eğilip alma sakın insani duygulardan  çok uzağım ben çocuk. Ama merak etme sonra dernek kurar, "sokak çocukları"nı en iyi ben korurum çocuk!

Ben ancak kendi çocuğuma zor zaman ayırırım çocuk, seninle uğraşamam git işine be çocuk! Kutla işte bu bayram senindir çocuk, bir gün olsun şeker de ye, tadını çıkar çocuk!

Seni gelin ederim, bakmam gözünün yaşına. Ben iyi düşünürüm, sen düşünme çocuk! Hem bembeyazdır gelinlik tıpkı senin gibi, daha ne istiyorsun ağlamayı bırak çocuk! Sonra film çeker, bu dramı işlerim merak etme sen çocuk!

Bütün çocuk işçilere, çocuk gelinlere, sömürülen, horlanan, hakları asla verilmeyen, gözlerine asla bakamadığım, bakarken ağlamaya başladığım bütün sokak çocuklarına, 

BAYRAMIN GELDİ KUTLA İŞTE ÇOCUK! 

BİR GÜN OLSUN ŞEKER DE YE ÇOCUK!

YARIN KEŞKE HİÇ GELMESE ÇOCUK!

No comments: