Tuesday, May 21, 2013

Hayat Geçip Giderken...



Ada'ya okula giderken çantasına habersizce koyduğum, bazen mesaj kaygılı, bazen de eğlenceli notlar ve çizdiğim resimler O'nu çok mutlu ediyor. Anasınıfında arasıra yapardım, şimdi yeniden başladım. Evde de babası bazı sabahlar ona notlar ve resimler çizer. Çok da sever böyle şeyleri, kendisi de cevap yazar ve resim çizer hemen. Hatta okuma-yazmayı yeni öğrendiği dönemler çok işimize yaradı bu yöntem, tavsiye ederim.



Ada'nın düşünme becerileri dersinde kullandığı malzemeler ile işi bitince, Lorin'e veriyor. Ve biz onlarla çok eğleniyoruz.




Meraklı Minik dergisinin bu ayki sayısından çıkan kartondan zarları yaptık. Zarlar çok eğlenceli ve yaratıcı. Çünkü attığınızda, yukarıda kalan resim ile ilgili masal uyduruyorsunuz. Aslında evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bence çok güzel bir oyun alternatifi olur. Üstelik uğraştırıcı ve kendi yaptığında daha da çok sevecektir diye düşünüyorum.




Haftalık rutin Lorin'in çok sevdiği arkadaşı Defne ile buluşma günlerini tabiki gerçekleştirdik.




ÇÖPS koleksiyonumuz her geçen gün büyüyor. Ve çeşitli oyunlar üretiyoruz onlarla, bu küçük yumuşak oyuncakları ben bile çok seviyorum, utanmasam biriktireceğim.




Lorin her gördüğü sokak hayvanı ile yakından ilgilieniyor. Bu fotoğrafını gördüğünüz taptatlı köpekçiğin adı Çikolata. Annemlerin bahçesine getirmişler ve orada bakıyorlar. Çok ama çok sevimli bir köpek.




Kedi, köpek severiz de, böyle hayvancıklı defter, kalem gibi şeylere de bayılırız. Ada ve Lorin için "kırtasiye geni" olsaydı, kesin taşıyorlar derdim. Çünkü anneleri gibi, kırtasiyeye gidince kendilerini kaybedecek kadar çok seviyorlar.




Bir okul dönüş yolunda abla-kardeş




Haftasonu cumartesi ve pazar sabahlarından kareler var aşağıda. Zira bu iki kardeş kalkar kalkmaz, kendilerini masaya dar atıyorlar. Evi atölye gibi kullandıklarını söylemiş miydim? Hayır tamam kullansınlar da çalışmalar saat 07:00'de başlamak zorunda mı?

Cumartesi sabahı

Pazar sabahı


Lorin de artık okullu oldu. Ablası ile tanıtım toplantısına gittik. Çok eğlenceli, bol oyunlu bir gün geçirdik. Yeni arkadaşlar edindik.

Kesme yapıştırma yaptık


Drama ile tanıştılar

Bahçede oyun, dans ve müzik ile akrobasi

Sandalye dansı

Ada'nın çok sevdiği ingilizce öğretmeni Gözde hanımı bulunca fotoğraf çektirdik

Düşünme becerileri

Çıkışta bahçede mısır keyfi ve top oynama vakti


Evden kareler

Mutfaktan içeri girdiğimde kızları böyle buldum.





Uyku öncesi kitap okuma halleri




 İki kardeş tatlı tatlı sohbet ederken poz verin dedim...





Abla kardeşe satranç öğretirken...




Pazartesi günü ise malumunuz tatildi ve biz de sinemaya gittik (Ada'nın 23 Nisan resim yarışmasından kazandığı biletlerle) Aslan Max izlemeye. Ada için çok keyifliydi. Üç boyutlu bir filmdi ama Lorin o kadar da çok beğenmedi.






No comments: