Thursday, May 23, 2013

"Ne Çektin Be" BABABaba olacam diye dokuz doğurdun da ne oldu?

Girne hamileyken dışarıda midesinin bulanma olasılığına karşın, nasıl davranacağı üzerine planlar yapmadın mı? Eşin sokakta kusmaya utandığı için, midesi bulandığında hemen bir taksiye binip, önceden çantasına koyduğun  poşete kusma planları yapmadın mı? Hatta gerçekçi olsun diye evde bir kaç kere provasını yapıp, sen taksi şoförü olmadın mı? Peki o ne yaptı, midesi bulanır bulanmaz, ağlaya ağlaya, "Aloooğğ ben nereye kusacağğııııımmm, ühhüüü ühhüüüü" diye seni aramadı mı? Ne çektin be yavrum, ne çektin be! Napacan yavrum, katlanmayacan da napacan? Hep hormonlardan dediler, hamilelik zordur dediler, sen de inandın, be yavrum!  Akıt elemini kederini be yavrum! Napacan, sen de doğuramazsın ki!

Acil Durumlar İçin Kusma Poşeti

Ne çektin be BABA! Çocuğumun her şeyi ile ilgileneceğim dedin de, çocuğun bezini değiştirebildin mi? Tam da sen bezini değiştirirken ihtiyaç molası vermedi mi? "Ehehehe, yaramaz, şimdi sırası mıydı?" demeyip de napacan, el kadar bebe! Üstünü değiştirmeyecen de napacan, ama sana da yazııııııık. Değiştirme demiyorum, beceremezsin diyorum! Napacan, deneyecen tabi, mecbuuuur!

Herkesler kızını annesine benzetince, "ben babama benziyorum" desin diye bunca çabaladın da ne oldu? Senin çok sevindiğini, hatta havalara uçtuğunu gören Ada kızın, "ben babama benziyorum, ayıcık da babama benziyor" demedi mi? Sen de şöyle bir yutkunup, "Aferin kızıma, ne güzel bağlantılar kuruyor" demedin mi? Ama sana da yazıııııık, napacan mecbuuuuuur. Kızın sana benzemiyor demiyorum, benzese ne olacak diyorum!

Baba ile Benzerleri


Lorin kızın, seni kendi bebeği yapıp, "ben annen olup sana mama yedireceğim" deyince sen ne yaptın? Kuzu kuzu oturup yemedin mi hayali mamayı? Tam kapıdan çıkarken, seni kapıdan çevirip, "Daha maman bitmedi yavrum" diyerek, seni içeri sokmadı mı? Sen ne yaptın, taktın mama önlüğünü oturdun. Bir de "ehehehe, bırak hanım, çocuk sinemasını çeksin" demedin mi?  dediiin. Evi kukla tiyatrosuna çevirmeyelim dedin de ne oldu? Lorin seni kuklaya çevirmedi mi be yavrum? Sana da yazıııııık, napacan mecbuuuuuur.


Lorin'in Sinemasından Bir SahneSen iki kızımı da Fenerbahçeli yapacam diye formalar aldın da ne oldu? Lorin; "Ben bunu giymem, ben Galatasarayı seçtim, bu formaları değiştir!" diye tutturunca, tıpış tıpış gidip, formayı değiştirmedin mi? Boynun bükülmedi mi? Napacan, kızının formalı fotoğrafını profiline koymayıp da napacan, mecbuuuuuurrr! Ne de olsa yapı avcısı!

Re re re  Ra ra ra"Ne Çektin Be" Anne 1

"Ne Çektin Be" Anne 2

No comments: