Thursday, June 06, 2013

"Gezi"nin Çocukları


Dünyaya gelen çocuk ilk olarak kendi beden "yapı"sıyla karşılaşır. Sıkıştığı bu yapıyı söküp atmak ister, kabına sığmaz çocuk.

"Bedeni Yapı"yı sökmekle meşgulken çocuk, bizim büyük bir özenle ilmik ilmik ördüğümüz "Görünmeyen Yapı"ları bulur karşısında

Çoğu zaman bizim de göremediğimiz, "Görünmeyen Yapı"larımızı o görür, görünür hale getirir. Kalın yapı duvarlarımızı büyük bir ustalıkla deler. O deliklerden içimize ışığı, hayatı akıtır.

Çocuklar çok büyük bir maharetle gördükleri bütün yapıları söker. Çoğu zaman bizi dehşete düşüren anlamsız yapılarımızla yüzleştirir bizi. Amansız bir yapı avcısıdır çocuk.

Çocuk, yapıların söküleceği muhteşem bir serüven vaadeder. Çocuklar, yapılarımızla perdelediğimiz hayatlarımızı, perdeleri indirerek gün ışığına çıkarır.

Artık "Gezi"nin de çocukları var.

"Gezi"nin çocukları, büyük bir maharetle farkına varınca dehşete düştüğümüz anlamsız "Yapı"larımızla yüzleştirdi bizi, içimize ışığı akıttı, hayatı akıttı, yeniden gün ışığına çıkardı bizi.

"Şimdinin Tarihi"ni yazan "Gezi"nin çocukları iktidarın "Soybilim"ini iktidarın avucuna bırakıverdi.

Bizi ışıksız bırakmayacak, hayattın içine atacak bizi de çocuklaştıracak "Gezi"nin çocuklarını görmek umudu görmek oldu...

No comments: