Monday, June 24, 2013

Karne, Havuz, HastalıkSalı günlerini buluşma günü ilan ettik biz :) Defne Lorin ile, Ada Öykü ile buluşmak için bu günü bekler oldular. 


Okulun son haftası Lorin ile birlikte sık sık Ada'nın okuluna gittik. Lorin çantasını koluna takıp okula ablasının yanına giderken görülüyor fotoğrafta, çantasında ne mi var? Kedili pofidik oyuncak, kedili kalem, kedili not defteri tabiki :)


Ada ve arkadaşları resim dersindeydi, fotoğraflarını çektik tabi ki

Sonra karne günü gelip çattı. Ada karne alır da, Lorin durur mu? Ada'nın öğretmeni de hemen Lorin için de bir dosya hazırlayıp verince, Lorin çok mutlu oldu. Tabi poz vermeyi de unutmadı.


Karne günü Ada ve arkadaşları ile biryerlere gitmek istedik. Planladığımız yer çok kalabalık olunca başka bir kafeye gittik. Sonra bir farkettik ki, geçen yıl karne gününde de aynı yere gitmişiz. Çocuk oyun alanı biraz küçük ama servis, yemekler, çalışanlar özenli ve gerçekten çok güzel.Ada ve Lorin yatak başına yapıştırdıkları stickerlar yetmedi, bir de yatağı işgal ettiler ve resim yaptılar.Lorin kimi yakalarsa eline kitap tutuşturuyor ve okumasını istiyor. İçimizde Lorin'e en şefkatle ve istekle kitap okuyan da Ada oluyor hep :)


Kombi bozulunca, eve gelen tamirciyi izleyen kızlarım var. Merakla sorular soruyorlar, tamirci amcamız ne isterse birbirleriyle yarışarak getirmeye çalışıyorlar. Mekanik aksama bayılıyorlar :)


Derken Amerika'dan Ada'nın çocukluk arkadaşı geldi, ismi Ada. "Ada'lar" görüştü yani. Tuana, Beray, sarışın Ada, esmer Ada hep birlikte sohbet, oyun, eğlence dolu bir gün geçirdiler.

Yine bir salı, yine Öykü ve Defne ile görüşme günü. Havuz sezonunu açtığımız ilk gün, çocuklar coştu tabi


Bir ara kardeşler çıkmak isteyince, ablalar oyuna devam etti. Meğer iki minik kafadar, makyaj yapmaktaymış
Ertesi gün sabah Lorin bana bu resmi yapmış. Ortadaki benmişim, kanatlarım varmış kafamdan çıkan. Sağdaki çiçek elleri olan babası, soldaki yine çiçek elleri olan kendisi. Minik olan da, Ada imiş. Çünkü resimde Ada küçükmüş, daha büyümemiş :)Ertesi gün, arkadaşımız Ada geldi.  Arkadaşı Amerika'da iken mektuplar yazan, hediyeler hazırlayan, planlar yapan Öykü Ada çok heyecanlıydı. Ada ile birlikte havuz sefası yaptılar. Ama o günün akşamında Öykü Ada hastalandı. Hem de öyle böyle değil, bugüne kadar süren hala da iyileşmeyen bir hastalık :(
Havuzdan çıkınca çok üşümüş, kat kat giyinmişti Ada kızım.


Ertesi sabah soluğu doktorda aldık. Doktorumuz hemen antibiyotiğe başlamak istemedi, atlatabileceğini söyledi. Tabi nereden bilsin, bir kaç hastalık bir arada nüksedecek? :(


Anneanne ve büyükbaba hasta ziyaretine geldiler, Lorin havuza girdi ama Ada hem ateşli ve hem de halsizdi. O gün tahlil için tekrar doktor yolunu tuttuk.


Lorin ablası hastayken hem üzüldü, hem de çok sıkıldı. Ablası ne derse yaptı. Su istediğinde koşarak getirdi. Ya da kağıt mendil istediğinde hemen getirdi.


Ama ablası ateşten kendinde değildi :( Hiç bu kadar uzun süre hareketsiz kalmamıştı Ada, çok inatçı bir ateşle günlerdir savaştı durdu :(


Bir haftadır gerçekten çok az yediği için, zayıfladı Ada kuzum. Alttaki fotoğraf doktora kontrole gittiğimiz bugünden bir kare. Süzüldüğü her halinden belli oluyor burada.Ada'nın 1. sınıf karne yazısı için tık tık

Ada'nın anaokulu karne yazısı için tık tık

4 comments:

Çiler said...

çoookkkk geçmiş olsun kuzuya...

Girno said...

Çok teşekkür ederim.

GkdemirSevil said...

Geçmiş olsun Ada bala...:(

Girno said...

Teşekkür ederiz teyzecim :))