Friday, August 16, 2013

Hayat İşte...


Büyük yatağın üstünde kahvaltı yapmak değil ama resim yapmak çok zevkli...


Bu aralar, Monster High denilen canavar bebekler pek ilgilerini çekiyor Ada ve Lorin'in. Barbie ve Sindy bebeklerden pek hoşlanmamışlardı. Aslına bakarsanız ben de sevmiyorum kadın formundaki bebekleri. Zaten bu Monster High bebeklerin de öyle tam bağımlısı değiller ama seviyorlar. Bu arada bebeklerin isimleri çok eğlenceli; Draculara, Frenkie Stein gibi :)
Ablalar kitap okur, kardeşler mest olur :)Arkadaşımız Ada ile Çınaraltında kahvaltı yapmaya gittik.

Ada ve Lorin'in dişlerini kontrol ettirdik. Ada'nın iki çürük dişi vardı ama bir işlem yapılmadı. Çünkü iki dişin de altından yeni diş çıkacakmış, bu nedenle bekleyeceğiz.Haziran ayından, okullar kapandığından beri Ada büyük bir zevkle valiz hazırlıyor. Lorin de arka tekerlek olarak eşlik ediyor her zamanki gibi. Öyle ki, bu bir seramoniye dönüştü, oyun gibi, her gün kaç kere hazırlayıp, kaç kere boşalttıklarını sayamıyorum.


Bir kriz anını eğlenceye çevirmenin yolu herkesin sevdiği keki yapması... Ortaya malzemeler konur ve minik eller çalışır, kriz biter..

Bu arada doğum günüm için, heyecanla hediye hazırladılar.

Lorin'in benim için hazırladığı gizli reklamı olan, cd ve hello kitty'li hediye :)
Ada'nın hediyesi; mini diskotek maketi...
Doğum günümü kutladım, kızlarımın kekleri, Habip'in aldığı pasta ve Burak'ın sürpriziyle ve tabi ki Ada ve Lorin'in bana hazırladıkları hediyelerle...

Yüz boyası alan ve annesi ile kendisini boyayan bir Lorin var karşınızda :)
Balerinler de parmak emer, n'olmuuşş?


Hayat terasta kitap okurken güzel


Valiz hazırlaya hazırlaya, en sonunda kızları götürüp, istedikleri valizleri aldık. İlk zamanlar sadece oyuncak koyuyorlardı, zaman geçtikçe kıyafet de koymaya başladılar. İki aylık valiz hazırlama sürecinin sonunda da, tam olarak öğrendiler ve ben kızların valizini hazırlamak için hiç yorulmadım.

Lorin, valizi aldığımız ilk gün bunları koymuştu, çok tatlıydı hemen çektim fotoğrafını, bunlar varsa gerisi olmasa da olur der gibi :)


Ada kırmızı olanı seçti, Lorin de pembe olan valizi
Ah bu faaliyetler yüzünden ev kutu, ambalaj ve artık biriktiren bir forma dönüşecek, çünkü kızlar her şeyi bir başka şeye çevirmeyi sevdikleri için, hiç bir şeyi attrımıyorlar.Terasta keyif devam ediyor. Yeterince ıslanmayınca, deniz yatağının üstüne yatarak, itinayla sulanan kardeşler var sırada.


Arzu ile oyun oynamak ve kitap okumak çok keyifli. Peki arkadaşımla sohbet edebiliyor muyuz? Kızlar uyuyana kadar ne mümkün?Çocukların hayal gücü hayretle izlenecek cinsten. Yaratıcılıkları da öyle. Çubuk kraker, üzüm ve şişe mantarı ile karışım yapmak var sırada.
Tek havuz mu, asla! 2 de yetmez, 3 taneeee...Terasta havuz sonrası bir duş ve kitap okuma seansı.


Lorin kitap okurken, Ada ile kartlarla oyun oynuyoruz, kuralları Ada koymuş.Kayıp kolyemi bulamadığım için, ayıcığa üzgün yüz çizen Lorin.


Bu arada Tchibo'dan aldığımız kartlar çok güzelmiş. Emin olamadığım için, 1 tane aldım. Ada ısrar etti, o sırada Lorin uyuyordu. Ada'ya "paylaşırsanız alırım" dedim. O kadar tatlı ki, "o zaman ben bunu Lorin'e hediye alacağım dedi. Bu kadar güzel olacağını bilseydim, Ada'ya da alırdım.


Bu malzeme de mantar adı verilen bir malzeme. Kırtasiyeden aldık, bir tarafı yapışkanlı. İstediğiniz formda kesip, her şekli yapabilirsiniz, çok da keyifli.Bunu ben örnek olarak yaptım.


Lorin çok özlediği "en özel arkadaşım" dediği Defne için yaptı bu şahaseri.Ada da Öykü için bunu yaptı.
Terastaki havuz, botsuz olur mu hiç, yarı olimpik havuz demiştim ama size :)Eve gelen herkese valiz açılır gösterilir, arzu da nasibini alır tabi ki :)Tatilde kitap okunur ve bir de yere serilip, kitapçılık oynanır.Gülay teyzem ile poz verilir.


Hem "fotoğraf çekme anneeee!" hem de poz vermeler, oldu mu şimdi?Sabah sabah bütün muzurluklarıyla etrafa neşe ve enerji saçan kuzucuklar.


Abla kardeşini kucağına almaya bayılır, sanırım kendini en iyi orada hissediyor.


Emre'ye mantardan bir hediye yapmalı.

Lorin de eksik kalmamalıSiz hiç iki karış suda, bota binip, botun üstündeyken de simit taktınız mı? Ada bu yapar. "Ama çok zevkli ve komik anneeee"
Babaya hediye yapmak ama fiyat biçmek ve sonra da özel indirim yapmak, işte Ada bu yine :)


Silgi ve kırık bir oyuncaktan pc yapmak var şimdi de huzurunuzda...Bu kutu da meşhur Maviş ayıcık için, Ada tarafından yapıldı.
No comments: