Sunday, November 17, 2013

Günü Güne Ekledim


Haftasonları Sema ablamız geliyor ve şenlik başlıyor. Resimler, oyunlar ve kudurmak serbest...
Lorin masa üstüne tüneyerek resim yaparsa...Ada'dan üç boyutlu oda...Üst fotoğraf silgi rendesi, alt fotoğraf pastel boya rendesi ve tabi ki Ada'nın eseri.
Pazar sabahı uyandım ve saat 7:00 civarı salona geldim, durum bu idi.
Anneannede, koltuk kenarında resim yaparken olayı çözen Lorin.Dur ve yavaşla, böceklere de bak bazen :)
Anneannenin bahçesinde oynamak çok güzel.Lorin anneannenin evinde fortmantoya saklanırsa...İyi Cüceler kitabevinde tostoraman şenliğine katıldık ve çok eğlendik.Lorin sabah uyanır uyanmaz 1001 Dalmaçyalı kitabını okuyor.
29 Ekim kutlama resimleri var sırada...


Sonra çıkışta eğlence vardı.
Resim yapmak, boyalar ve Lorin'in aşkı isimli çalışmamız.
29 Ekim gecesinden...Kızlar çılgın aşçı oyununu oynarken.


Okula pony ile gidilir.


Okul çıkışı yürüme halleri.Lorin salonun duvarına resim yapmak ister. Kimseye sormaz, ister ve yapar. Ada bunu koşarak bana söylediğinde, olan olmuştu ve yapacak bir şey yoktu. Sakince geldim ve salonun duvarını görünce, bir yandan kızmak istedim Lorin'e, diğer yandan da kızamadım. Çünkü olan olmuştu, canı istemiş ve yapmış. En iyisi sakince konuşmak diye düşündüm. Lorin'e "keşke yapmasaydın, duvarımız kirlendi" dedim. O da bana, ben kirlensin diye değil, güzel olsun diye yaptım dedi. Kıyamadım, o minik ve renkli aklıyla ve tüm enerjisi ile bunu yapmıştı ben de onu kıramazdım. Ama hem yüzümden, hem söylediklerimden etkilenmiş olacak ki, az sonra onu duvarı ıslak mendil ile silmeye çalışırken gördüm. Ada önce şikayete gelince, sinirle gelmiş ama benim tavrımı görünce bir de Lorin'in temizlemeye çalıştığını görünce kıyamadı kardeşine. Bir baktım yardıma başlamış. Hemen fotoğraflarını çektim. Hızlarını alamayıp, bütün duvarları silmeye kalkıştılar en son :)
Pastırma sıcaklarının olduğu günlerden birinde Çamlıca tepesine çıktık.
Kedi ve Lorin'in oyuncak köpeği arasındaki ilişki görülmeye değerdi doğrusu. Kedi, oyuncak köpeğe ürkekçe yaklaşıp pati attıkça çevredekiler keyifle izliyordu.

Haftasonu sabahları portakal sularını sıkmak, Lorin ve Ada'dan.
Süslü Lorin topuklu terliklere bayılır.

Ada abla, uyku öncesi, kardeşine kitap okursaAnneanne bayram günü okula gidip, Ada ve arkadaşları ile kutlama yaptı. Çıkışta felekten bir gün çaldılar.
No comments: