Monday, December 30, 2013

Çocukça Günler


Tiyatroyu çok seviyoruz ve genelde ben de çocuklarla birlikte çocuk oyunlarından büyük zevk alıyorum. Yine tiyatro yollarındayız.
Kültür merkezinde bir de sergi gezdik. Çivilere ipler gerilerek yapılan bir sergiydi, ilginç ve güzeldi.Sonra oyunu izledik.Eve dönünce, Lorin'i duvara yaptığı sanat çalışmalarına yoğunlaşmışken buldum, zaten duvarın yarısını doldurmuştu. Kızmak boş geldi bana, hatta Ada lütfen kızma anne dedi ve ekledi, "bana bir duvar verdiniz boyamam için, Lorin'e vermezseniz böyle olur işte!"
Lorin kızılmadığını, bir de üstüne annesi tarafından poz poz fotoğraf çekildiğini görünce, hızını alamayıp, karşı duvara geçti. Napalım dedik biz de Ada ile bir kutu boyaya bakar, epi topu.


Her zamanki gibi Ada bu belli olmaz serisinden buzluk manzaraları. Ön kaptaki silgi rendesi olup, asla vazgeçemediğimiz bir deneysel çalışmamızdır. Bir gün o silgi rendeleri mutlaka birleşerek yeni silgi olacak. Hayır öyle olacaksa, neden rendeledik? Sevgili silgilerin sağ yanındaki yeşil balon ise içine su doldurularak buzluğa konmuştur.
Bunlar da bir günlük yağan kardan stok yapmak suretiyle, kara günler için itinayla saklanmıştır.


Sırada tuvalet kağıdı rulolarını atmayarak Ada'nın yaptığı, uzun menzilli dürbünümsü şey var. Lorin bunu çok sevdi.Bir kaç gün hastalandım, annem ve babam ziyaretimize geldiler hemen. Büyükbaba, Lorin ile kart oyunu oynadı.


 Anneanne Ada ile Mikado'nun çöplerini oynadı. Kızların keyfine diyecek yoktu.


Lorin sabahları okula gitmeden önce iki kolye birden takabilir.


Kuytularda kitap okuyabilir.Ve gece yatmadan önce, yatağıma gelerek, biraz daha diye diye bütün sayfayı resimle doldurup, boyayabilir.Kızım Ada, Amerika'daki arkadaşı ve adaşı Ada'yı özlediği için bir program yapmış. Şimdiden yazın geleceği tarihler için, görüşme planı.
Lorin de uzaktaki arkadaşlarımız, Ada ve Derin'i özleyince, onlara resim yaptı. Sonra çok beğenip, kıyamadı vermeye ama olsun, niyet önemli :)Bu hafta iki kuzunun da hasta olduğu bir gün okula gitmeyip doktorun yolunu tuttuk. Tabi ki, çantasız çıkmam abi.


Doktor sonrası felekten bir gün çalıp, yemek yiyip, azıcık gezdik.Çocuk sever mekanlarda yemek yemeyi seviyoruz. Çocuklar boyama kitaplarını yine o restaurantın verdiği boyama kalemleri ile yaparken, keyifle yemeklerini yiyorlar. Yemekleri bitince de, yine minik bir oyuncak veriyorlar. Hem böylece oyuncak verdiği için çekici hale gelen fastfoodlardan da uzak kalabiliyoruz.Bir kaç makine ile oyun oynadıktan sonra evimize dönüyoruz.Cuma günü Ada ve Lorin'in okulunda yılbaşı partisi kutlandı. İkisi de şıkır şıkır süslenip gittiler. Lorin prenses Sofya olarak tacını, Ada da kolyelerini ve tokasını takarak okulun yolunu tuttuk. Lorin ve Ada öğretmenleri ile...
Lorin ve ikili kız çocuğu çizimleri, kirpiklere dikkat lütfen...
Emre bize gelirse, üç çocuk çılgına dönerse.

Tam uyku öncesi kitap okumak tamam ama hamur oynamak ve yatakta resim yapıp boyamak da nedir kuzum?

Hafta sonu kuzenimin oğlu Efe ile buluştu kızlar, pek keyifliydiler. Çok da iyi anlaştılar.


No comments: