Saturday, December 21, 2013

Kış Akşamları


Hafta sonu Sema gelince evde bir bayram havası oluyor. Monopoli, resim atölyesi ve tiyatro vardı geçen hafta sonu...
Ada'nın masasını toplarken, anaokulundan arkadaşı Selin'e yazdığı yeni yıl kartını buldum.
Geçen hafta sonu tiyatroda Keloğlan'ı izledik, çok eğlenceliydi.


İşte Sema, Ada ve Lorin'in masadan bozma atölyeleri...Ve atölyenin ilk ürünü, Lorin'den, konsept tabi ki yılbaşı. Fakat Lorin herzamanki gibi "kafasına göre" takılıyor. 

Bu da Ada'nın yılbaşı konseptli resmi. Ve tabi ki Sema'nın resmi. 

Tiyatro çıkışında, seramik sergisinin hatıra defterine duygularını yazan pardon çizen Lorin, Ada ve arkadaşları.Ada'nın sınıf arkadaşı Nehir'in doğum gününe davetliydik. Kızlar arkadaşları ile çok eğlendiler, Ada "günlüğüme yazacak kadar güzeldi anne" dedi.

Hafta sonu evde geçirdiğimiz bütün vakitler bir faaliyet halinde geçiyor, bu da onlardan biri.


Sema gitmek üzereyken, Ada ve Lorin baraj kurup onu göndermek istemezken.Ne zaman Ada ile oyun oynasak, Lorin'in tacizleri ile son buluyordu. Artık izleme sabrında bulunuyor. Satranç izleyemiyor, sıkılıyor. Neyse ki artık satranç oynamayı istiyor, çareyi ikisiyle aynı anda oynayarak buldum...Ada'nın kitap okuma halleri... Tam konsantre halde oluyor genelde, ama Lorin şimdiden kitapların sihirli dünyasına dalış yapmış durumda. Ablasını örnek alması da en büyük avantajımız :)İşte sabah Lorin okula böyle gidiyor: Kolyesi, kedisi, asası, prenses eşyaları ve minnie tacı ile Lorin'den okul style :)Bizim evde buzdolabını açınca, "babamızın odasındaki masaya bak" diye bir not ve şişirilmiş ve içine su doldurulmuş bir balon ile karşılaşabilirsin. Cesaretin varsa buzdolabının kuytularına da bakabilirsin. Karşına silgi rendesi (bir gün birleşir belki diye), bir krep parçası, bir jelibon, renkli sıvılar ya da bilumum başka garip şeyler çıkabilir. 


Ada'nın babamız adlı çalışması :) Ayrıntılar da babanın sürekli Ada ve Lorin'i düşünmesi var.
Lorin bir gün okulu kırarsa kendini resim çalışmalarına adayabilir.
Akşam vakti UNO oynanır. Lorin'in bize katılımı inanılmaz. Arada kendi kurallarını da katabiliyor. Ama artık büyüdüğünü hissediyorum.Evdeki resim malzemeleri ve boya kalemleri ile bir anaokulu açabilirmişiz. Bir arkadaşım öyle diyor. Sema ile biraz tasnif ettik, düzenledik. Bakalım bu düzen ne kadar devam edecek?


No comments: