Monday, January 13, 2014

Oyun, Okul, Abla, SüslüBir süredir günlük yapamadım. Birikti epeyce. Evet başlıyorum. İşte yeni mini legolarımız, yalnız kullanımı biraz zor, ortaklaşa yaptı kızlar babalarıyla.
Evde bir şey ararken, Ada'nın okula gitmeden önce çok sevdiği teletubbieleri çizdiğini gördüm. Çok beğendim resmi ve paylaşmak istedim.Ada, okulda çıkartma işlemini anlattı, öğretmeni de hemen çekip bana yollamış.Ada ve Lorin duvar kenarında yürürse.
Abla-kardeş puzzle yapıyorlar.Bir sabah kalkıp, banyoda flüt ile karşılaşmak çocuklu bir eve özgüdür sanırım.Hafta sonu sabahı Şirinler 2 filmini izleme anlarında, Lorin sıkılmış olacak ki, kedili bir kitap okuyor. Yalnız oturduğu yere dikkatinizi çekerim. Sandalye koltuğun üzerine çıkmış. Lorin bu :)Bir hafta sonu gezintisi.

Un, su ve tuzu karıştırarak, çocuklara yoğurmalarını sağlayıp keyif yaratmak. Ucuz, kolay ve keyifli bir yöntem. Gıda boyası katarak da, evde tam bir oyun hamuru yapabilirsiniz.

Lorin'den gene okul stayla :) Kolye, yüzükler, bilezikler ile :)


İg'de #zalimsinzaman etiketiyle fotoğraf paylaşma furyası vardı. Ben de Lorin'in yeni doğduğu günü paylaştım. Zaman gerçekten çok çabuk geçiyor ve çok zalim mi ne?Ada ve Lorin'in sabah enerjileri ile okula gitme halleri...Ada ile oynadığımız jengayı zorla bozup, "tendime tule yapacağım" diye tutturan Lorin'den karşınızda jenga kule.
Bir de geceleri uyumayı ertelemek için, son dakika oyunları var. Misafirin giderken, kapı önü sohbetlerine dalıp, onca zamanın en tatlısını oracıkta ayakta geçirmesi gibi, son dakika tombalası bu, tam da uyku öncesi.
Bu etiket sandınız dağil mi? Hayır bu Lorin'in  Şirine olduğu ve Gargamel'i yendiği oyunda kazandığı kupa imiş. Pardon "tupa". Ve o şekilde uyuyacakmış.
Lorin'den gece yine uyku öncesi resmi, bütün güzel şeyler uyku öncesi çıkıyor. Üretimin en verimli anı :)Bir okul sabahı, kendini yorgun hisseden Lorin okula gitmez. Ama yine de yüzükler bilezikler hazır ve nazırdır. Bir gece öncesinden eşoftmana yapışan kupalı etiket de yerinde durmaktadır.


Kaplumbağalar da süslü bir "sahip"ten nasibini alırsa...Ruj sadece dudağa sürülür diyenler fena halde yanılıyor. Prit görevi görebilirler bazen, hem şekli de benziyor, pepee'li çantaya peçete yapıştırmak için kullanabiliriz rujları."Anne seni çok seviyorum, tahtaya bir çiçek çizdim, bir de güneş :) senin için."Bak anne, sen bu şapkanın ucu ponponlu ipleri ne işe yarar diye düşünüyordun di mi? Bak işte, evcil (1) hayvanım kaplumbağamı daha rahat taşımam için"Öykü ile Ada ve Lorin ile Defne buluşursa... Tombala, tabu, monopol oynanır...Resimler yapılır...
Okul çıkışında, Ada'nın sınıfı önünde, merdivenlere tüneyen bir kuş :)Hem oyun oynamak, hem de şımarmak. Ada şöyle der: "kardeş ya da abla en iyi icat bence anne". Bu icadın tadını çıkarmak gerek :)
"Arkadaşımız" Emre'ye gidilir de, flüt çalınmaz mı? İşte çok sesli flüt korosu :)


No comments: