Monday, February 17, 2014

Ah Tatil...


Bir süredir vakit ayırıp şubat tatilini yazamadım, ancak fırsat buldum ve evet başlıyorum. Şubat tatiline silgi rendeleyerek başlayacağım kimin aklına gelirdi ki sayın seyirciler? Ada ile beraber rendelememiz çok hoşuna gidiyormuş napalım? Benim için de değişik bir deneyim oldu hem, ileride torunlarıma anlatırım, annenizle az silgi rendelemedik diye. Bizim evin bir rutini oldu, silgi rendelemek, buzluğa koyup birleşmelerini beklemek. Hep aklıma vizonteledeki sahne geliyor: "pirketleri kıracaktın, duvarı niye yıktın, duvarı yıkacaktın madem, pirketleri niye kırdın? Kırmasan biz yine duvar örerdik". Aynı o hesap, madem birleştirip silgi yapacağız, varolan silgiyi neden rendeliyoruz? :)


Kitap okunan ev, işte benim için mutluluk budur. Bu durumlarda annemin lafı gelir aklıma hep: "Ön teker nereye, arka teker oraya"Ve arkadaşlar gelir, kutu oyunları oynanır.


İkea'ya, evinizin herşeyi'ne gidilir, ayıcıklarımız için yatak alınır. Ama yazııkkk, onların da yatakları olmalı.
Kızlar bu muıtfağı çok sevdiler, karne hediyesi oldu.
Şubat tatili ama ödevler de vardı. Ada "ödev varsa tatil olmaz ki anne" dese de ödevlerini günü gününe yaptı.


Lorin ile kek yaptık.


Pınar abla ile jenga boom oynadık.
Arkadaşımız Eren'e gittik.Anneanne ile beraber "Karlar Ülkesi" ni izledik.Pijama partisi yaptık. Lorin beste yaptı. Bir de okudu, bestesi şu şekildeymiş: "sol, sağ, sil, sol, sol sağ, sil, sol...."Arkadaşımız İpek geldi. Onunla oynadık, resim yaptık.


Öğretmenimizin nikahı oldu, bütün arkadaşlar toplanıp ona gittik.


Nikahtan sonra sınıf arkadaşlarımızla hep beraber yemek yemeye gittik.

Yemekten sonra İpek bize geldi ve birlikte resim yaptık.

Aile arasında Ada'nın doğum gününü kutladık.
Arkadaşımız Selin ve Zeynep ile tiyatroya gittik. Çıkışta Selinlerde oyunlar oynadık.
Emre yani Ada ve Lorin'in doğduğundan beri kardeşleri ilan ettikleri arkadaşımıza gittik. Ada ve Lorin gitti aslında. Özge, Ada, Lorin ve Emre'nin oturdukları tek anı ölümsüzleştirmiş. Herkes çok meşgul :)
Ada ile Lorin kendilerine değil, kedilierine boncuktan bilezik yapmaya bayıldılar. Kediler ne düşünür bilemem?

Uno ve bilumum kutu oyunlarını oynadık.Tail boyunca, iki kızım yetmedi iki de kedi ile dolaştık.


Şef Rafet İnce ile cup cake yapım atölyesine katıldık.Arkadaşımız Sanem geldi.
Sanem ve Ada küçükken ayrılmak istemeyip, koltuğun arkasına saklanıp ağlamışlardı, Sanem'in gitme saati geldiğinde. Aynısını canlandırdılar ve evet Sanem yine gitmek istemedi, Ada yine kalmasını istedi.Zaman öyle çabuk geçiyor ki, Lorin fotoğrafta 3-4 aylık, şimdi kocaman bir kız oldu.


Ve bir tatil daha böylece bitti.

No comments: