Friday, June 13, 2014

Eda ÖğretmenimBelki sıradan bir öğretim yılıydı sizin için. Her yıl olduğu gibi yeni minikler gelir, 1. dönem, 2. dönem derken biter ve yenisi başlar. Bir öğretmen için rutindir. Biz ise anne-baba tarafında idik, kalbimizin çarpıntısı, dünyayı sarsarak yürüyorduk elini tuttuğumuz çocuğumuzu vermek istemezcesine. Mehter takımı adımları ile, iki ileri, bir geri :)

Sonra sizi tanıdık. Eda öğretmenimizi. Her sabah usanmadan aydınlık gülümsemenizi eksik etmediğiniz için, çocuklarımıza gösterdiğiniz özeni asla bozmadığınız için, hayat için küçük onlar için büyük olan eğitim hayatının bu ilk adımında şevklerini kırmadığınız, ilginizi eksik etmediğiniz, çocuklarımızı çocuğunuzdan ayırmadığınız için, kendimizi sonsuz güvende hissettirdiğiniz için, çok iyi bir rol model olduğunuz için, siz bilmiyorsunuz ama mimiklerinize kadar evde anlattıklarında nasıl da cıvıltılı gözlerle taklit edebilmelerini sağlayacak sevgiyi verebildiğiniz için,  ne kadar teşekkür etsek az. 

Size ışıltılı bir mesaj yazmak istiyorum ama düşünüyorum da asıl "ışık" SİZsiniz. 

Tüm bu sözleri ve dahasını hak ediyorsunuz. 

"Çocukluk hayatın cennetidir" siz de bizim dünyadaki cennetlerimize canınız gibi baktınız, eğittiniz. Gözümüz arkada kalmadı hiç, bir kere bile. 

İyi ki varsınız! 

Sizin gibi öğretmenler hep olmalı ki, çocuklarımız aydınlığa kulaç atsınlar.

Her şey için teşekkürler...

No comments: