Friday, June 20, 2014

Okulun Son HaftasıAslında Ada'nın hastalandığı bir gün eğer muayene ettirmezsek sorun çıkaran Lorin içinde randevu nuımarası alıp muayene ettirdim kuzuları. Doktor çok önemli. Lorin doktorumuzu o kadar çok seviyor ki, her zaman muayene olmayı istiyor. Hatta farklı doktora gittiğimizde, "ille beni de muayene etsin" diyor ve doktorlar da şaşırıyor bu işe :)


Doktordan çıkıp, ilaçlarımızı almaya gittiğimiz eczanenin boş bulduğu makam koltuğuna oturan Lorin, doktor olduğunu iddia etti. Eczane demişken, bu eczanedeki ablalar ve ağabeyler çocuklara güleryüzlü ve çok özenli davranıyorlar, Lorin ve Ada buraya da bayılıyorlar.


Ada ve çok sevdiği ve çok da iyi anlaştığı arkadaşı İpek. Öyle güzel ki dostlukları, onlara baktıkça kendimi çok iyi hissediyorum.Okul çıkışı, Lorin'in sınıf arkadaşı İdil ile parka gittik.

Lorin'in okulda kutladığı kendi tabiriyle "oyuncak doğum günü"nden bir kaç kare.

Okulun son haftası serbest kıyafet gününde, parti ve eğlence yapacak olan Lorin ve ablamız Ada.


İkindi kahvaltısını kulun bahçesinde yiyen Ada ve sınıf arkadaşları ile öğretmeni.


Okul çıkışı, çocukların çok sevdiği arkadaşlarıyla bir gün. Öykü- Ada- Defne- Lorin

Ada ile iki yıl aynı sınıfta okuduktan sonra bir başka okula giden Öykü'yü alıp eski arkadaşlarının yanına götürürken o sabah üç mutlu kızım vardı.


Yine son hafta, okul bahçesinde piknik yapan Ada,  sınıf öğretmenleri Hande hanım, İngilizce öğretmenleri Gözde hanım ve sınıf arkadaşları...Okul çıkışı ise hep birlikte yemek yemeye gittik. Öykü, Ada, Lorin, Defne dörtlüsü oyunlar oynadı.


Ertesi gün karne alma zamanı geldi. Çocuklar tatile girecekleri için mutlu, öğretmenlerinden ve arkadaşlarından ayrılacakları için buruk bir şekilde karnelerini aldılar.
Karne sonrası birbirlerinden ayrılamayan İpek'i de alıp, park bahçe dolaşıp oyun oynadı kuzular.Bugünlük, karne gününe özel bir kaçamak yaptık, çok sık yememek kaydıyla arada olur.Ne sandınız? Tabi ki de pullu, payetli gidecekti Lorin parka :) Karne günüydü, yanıma yedek kıyafet almıştım ama Lorin böyle çok "rahat (!)" olduğunu söyledi. 


Büyüyen Lorin artık Emre'ye ablalık bile yapıyor, onun için oyun kuruyor, öğretiyor, idare ediyor ve sık sık "hayır tatlım, öyle yapılmaz" diyor.


Bu evde hiç bitmeyen oyunlar var...Ve babalar günü, kızlar babalarının günün kutladıktan sonra, büyükbabalarını kutlamaya gittiler. Canım babam, öyle duygulandı ki...
No comments: