Thursday, August 14, 2014

Ağustosu YarıladıkArkadaşımız Ada ile UNO oynadık, o da bu oyunu çok sevdi.


Ada, Lorin ve Ada'nın iki yıl önceki fotoğraflarını buldum. Çok küçüklermiş :)

Ada kaplumbağa yaparsa.

Arkadaş ile masa başı çalışmaları


Eve gelen elektrikçi Selim abiye prenses olduğunu kanıtlamak isteyen Lorin, takıp takıştırırsa.Koşuyolu parkında bisikletli günler.

Ahşap yap-bozu bozarak tekrar yapmadan önce, numaralarını kaydetmeyi akıl eden Lorin, bu şeklişçizmektedir.
Oy kullanmaya şirin ve minnieli balonlar da gelmek isteyince, bize götürmek düştü.


Yine bir gün oturmuş sohbet ediyorduk :)Terasta puding yemek ayrı bir zevk.


Günlük program yapan Ada, buna iksir yapmayı da dahil etmiş. Akşam 7:00-9:00 arası iksir yapma zamanı imiş. En önemli ortağı ve öğrencisi ise Lorin tabi ki.

"Bu Okul Bir Acayip" bu aralar favori kitabımız. Uyku öncesi Ada okuyor, Lorin ve ben dinliyoruz.Lorin öyle çok sevdi ki, A.J. ve arkadaşlarının başından geçenleri, gündüz bile okumamızı istiyor. Bir yere gidersek yanında götürüyor.
Ada, sınıf arkadaşı İpek'i çok özlemişti. İpek daha önce Kidzania!ya gitmediğini ve gitmek istediğini söyleyince, Kidzania planı yapıldı. Aslında Lorin arkadaşı Defne ile gitmeyi istiyordu ama, o tatildeydi. Arkadaşı tatilden döndüğünde onunla da gitme sözü aldıktan sonra yola koyulduk.


Kidzaniaya ilk kez haziran ayında gitmiştik. Ada ile kaçamak yaptığımız günlerdi. Ada'nın okulunda anasınıfları dışında portfolyo sunumları nedeniyle okul tatildi. Ada'nın üç sınıf arkadaşı ile beraber Kidazania'da aldık soluğu. Çocukları içeri bıraktık, biz anneler de felekten bir gün çaldık. Kahvaltı, gez, toz, dedikodu, kahve muhabbeti  ne istesen vardı. Yalnız ben deli gibi merak ediyordum içeriyi. İçeride küçük çocuğuyla girmiş olan başka bir arkadaş, bize fotoğraflar yollayınca, daha da merak ettim doğrusu. Şurada yazmıştım o günü. Sonra nasılsa dedim, biz buraya geliriz ve 8 yaş altını annesiz almıyorlar, Lorin ile tadını çıkarırım ben kidzanianın. İşte bu kez hem görmüş oldum ve hem de daha çok fotoğraflama ve gözlemleme imkanım oldu.

Lorin ve İpek kasada iken Ada alışveriş yaptı. Kidzania'nın ulusal para birimi kidzos kazanıp, yine burada harcamak üzere birikim yaptılar.

Lorin coca cola siparişlerini götürdü. Kidzaniada para harcadığınız yerler olduğu gibi, kazandığınız yerler de var. Burada da para kazandı.


Kendi seçtiği koku ile Ada ve Lorin parfüm yaptılar.


Lorin sanat galerisinde duvarı boyadı.Lorin itfaiyeci oldu ve bunu işi sevdi.
Ameliyathanede cerrah oldu.
Sonra öyle çok yoruldu ki, bulduğu ilk koltukta uyuyakaldı. Ada ve İpek ablalar, başlarının çaresine baktıkları için, ayrı takılıyorlardı. Lorin uyuduğunda onları da daha çok fotoğraflayabildim.


Ada ve İpek polis oldular. Ve bir olayı çözdüler.


Artık geri dönüş yapmak üzere asansöre bindik.Herkes yorgundu ya da ben öyle sanıyordum, ağrıyan sadece benim başımdı ve sadece ben yorgundum sanırım.

Önce sıcak çikolata içildi. Ben eve dönme planları yaparken, Ada ve Lorin 6 boyutlu sinemaya girmek istediler. Ne de olsa 4,5 dakika sürüyor annesi diye diye ikna oldum.

Kedi ve köpüşlü bir ilan görünce de fotoğraf çektirmeden duramadık.


No comments: