Tuesday, August 12, 2014

Günü Kaçırmak

Lorin'i banyoya sokmak deveye hendek atlatmaktan zor. Annem küçükken bize "gece yatmazlar, gündüz kalkmazlar"derdi, zamanında uyumadığımız ve tabi ki zamanında uyanamadığımız günler için :) Lorin de aynen böyle, önce banyoya girmemek için bin dereden su getiriyor, sonra da asla çıkaramıyorsunuz banyodan. Yine böyle bir gün, Lorin'e öğleden itibaren banyoya girmesi için tekliflerde bulundum. "Şimdi olmaz", "biraz sonra", "oyunum bitsin öyle", "Ada beni çağırıyor sonra", "Tom ve Jerry'yi izledikten sonra" derken, en son "akşam olunca" dedi. Akşam oldu, onu da kabul etmedi, "hava kararınca" dedi. Malumunuz günler uzun, hava kararana kadar bekledik, prensesin gönlü olsun diye. En nihayetinde banyoya girildi. 

Lorin'e sitemkar bir şekilde, "Neden böyle yapıyorsun? Çok yoruluyorum seni ikna edebilmek için, neden hava kararıncaya kadar beklemek zorundayız, banyo yapmak için?" dedim. 

Lorin şöyle cevap verdi:

"Off anne ya, beni biraz anla. Yorgunsam eğer, banyo yapınca daha da yorgun olup, hiç birşey yapamıyorum. Günü kaçırıyorum ve işlerim yarım kalıyor. Akşam ise, yapabilirim, çünkü yorgun olsam bile nasılsa uyuyacağım için, sorun kalmıyor, anlayamaz mısın biraz?"
No comments: