Wednesday, August 06, 2014

Her Durumda Kazanan

Saygı

Parkta her gördüğü köpeği, kediyi, börtüyü, böceği seven Lorin, yeni minik bir köpek görünce ona doğru koştu. Sahibi bankta oturmaktadır. Lorin yaklaşıp sevmek istedikçe köpek havladı. Köpek havlayınca, sahibi Lorin'in biraz ürktüğünü görünce, "edepsiz, bu güzel kız seni seviyor, sen onu korkutuyorsun, kulağını çekicem senin" diyerek kulaklarını tuttu. Lorin daha da fazla üzüldü ve köpeğin sahibine dönerek, "ama siz ona saygılı davranırsanız, o da bize saygılı davranmayı öğrenir, bu yaptığınız yanlış" dedi. Adamın yüzü aydınlanarak baktı, "çoooook haklısın, uyarın için teşekkür ederim" dedi. Her Durumda Kazanan

Ada ile Lorin süt içerken yarış yapmaya karar verirler. Ada "hızlı içen kazanır" der. Ada'nın kazanacağını anlayan Lorin, "yarışı değiştirdim, yavaş içen kazanır Ada" der. Ada son derece yavaş içerken, Lorin kontrolünü kaçırıp hızlı içtiğini, sütünün bitmek üzere olduğunu görünce tekrar kuralı değiştirir, "hayır Ada hızlı içen kazanır"der. Bunun üzerine yeniden hızlanan Ada sütünü çabucak bitirir, Lorin'in bardağında biraz süt kalmıştır. Ada, "kazandım" diye çığlık atarken Lorin hemen atılır, "kazanamadın, çünkü sütün birazını bırakmak zorundaydın canım" der ve kendini kazanan ilan eder, zira Lorin gerçekten de her zaman sütünün birazını bırakır, zira Lorin her durumda kazanmasını bilir :)

Ada da kızacağına, Lorin'in her durumda olayı kendi lehine çevirmesine alışmış olarak kahkahalarla anlatmak için yanımıza koşar.

No comments: