Thursday, September 04, 2014

Yaz Biterken...

Terasta renklerle oynamanın, eline geçirdiğini boyamanın dayanılmaz cazibesi, Lorin saksı boyar da boyar...
Ada ise eline geçirdiği kürdan kutusunu boyar, boyar...


Teras yetmez, ev yetmez, odaya, tam da ranzanın üstüne çadır kurmalı. Çadır kurmak da yetmez, içini eve dönüştürmek için, ne kadar oyuncak varsa taşımalı...
Kısıtlı da olsa havuza girebildiğimiz günler oldu. Kaydırağın altında biri mi var :)Bu ranzaya çadır kurmak çok eğlenceliymiş canııııım...

Öykü ve İpek için kutular hazırlanır, boyanır itinayla ;)Karşı komşu Firdes teyzeye kahve içmeye gidince, seyyar ojeci dükkanımızı da beraber götürebiliriz, ne var?


Sonra Firdes teyze, bize en önemli düğme hazinesini döker ve içinden ne istersek almamıza izin verir :) Yaşasın şahane ve çocuk dilinden anlayan komşular <3 p="">

Anneanneye gitmek var sırada, Nalan teyze ile buluşmak da cabası :) Ona okumak için kitaplar götürmeliyim derse Lorin, üç beş çanta alırsa yanına, ve köle isaura anne taşırsa bütün çantaları...Bahçelerde maydanoz, gel bize bazı bazı, demş şair. E iki adım bahçe, çocuklara çölde vaha, cennetten bir köşe ;)


Sonra arkadaşımız İlayda ile, lastik tokadan bileklik yapmanın zevkine varılsa...


Ahmet ile Lorin oynarken, anne poz ver deyince, Lorin şekilden şekile girerse...
Anneannemizin hareketleri hala kısıtlı, ama neyse ki teyzem var. En güzel oyun arkadaşlarından ve en eğlenceli teyzelerden biridir Nalan teyze. Benimdi ama çocuklarım sahiplendi artık. Onda da her kuşağa yetecek enerji var ne mutlu bize ;) 
Emre'yi de alıp kidzaniaya gitmeli.Kidzaniaya ne zaman gitsem,  etkinliklere ben de katılmak istiyorum. Bizimkiler beraber şeker fabrikasında şeker yaptılar. 


Lorin çikolata yapımına katıldı.


Lorin defileye katıldı, manken oldu. Ada'ya ne kadar ısrar ettiysek defileye çıkmadı. Lorin ise herkesten çok büyük zevkle yaptı hareketleri...Bremen mızıkacıları..


Migros da kasiyer ve müşteri oldular.


Alarm sistemi takmak için eğitim aldılar.Lorin benzinci oldu.
Lorin ve Emre itfaiyeci olup yangın söndürdüler.

Parfüm ürettiler.


İnşaatçı olup, duvar ördü Lorin kızım.
Tiyatroda saheneye çıktılar.Cola dağıtım görevini başarı ile yaptılar.


Çizgifilm izleme halleri.

Dikiş yaptılar, Firdes teyzenin verdiği düğmeleri kumaşlara diktiler, çok eğlenceliydi. Ve becerdiler de.


Lorin uydurmuş bu oyunu, kalplere basıp, ayıcığa yakalanmadan bebeği kurtarmak.Sen eve 200 adet top alırsan, onları oynamak için yerlere dökerler işte, napacan mecbuuuurrrrr :)O zaman sandalyeleri boyamaya ne dersin?
Bu daha başlangıç, e güzel de oluyor hani ;)Bir de dergiden mozaik çalışması çıktı. Keyifliymiş gerçekten. Birde sayın dergi yetkilileri cimrilik edip, kağıdın iki tarafına farklı resim koymasalarmış iyiymiş. İki ayrı kağıt kullanmak çok maliyetli zannımca ama böyle de zorlandık iki çocuk ile yaparken :(
Ada bu kağıttan sepet de yapar, her bişeyde. Evde boş kalamaz ki...


El becerisi ile ilgili ne görürsem alıyorum evet. Babamız da alıyor evet. Oyuncaktan sonra artık bunlara sardık. Bu renkli teller ile, bileklik, anahtarlık, örgü her bişey yapabilirsiniz. Biz eğlendik. Ada resim ile ilgili bir iş yapmazsa bile, hayatında hep renkler olacak bunu biliyorum. Hatta kardeşi de onun sayesinde aynı şekilde oldu. Benim evet koltuklarım boya içinde, evimde artık yer kalmadı bu etkinlik malzemelerinden, hatta ev evlikten çıktı neredeyse, ama onlar mutlu ben mutlu ;)Aaaaaa anneeee, boyanacak kutu buldum ;)
Zıp zıp, kudurmalar..


Biraz da bisiklete binelim. Bu bisiklet askısını ilk aldıgımızda çok kullanışsız ve hamallık gibi geldi ama, aksine çok işimize yaradı. İki bisikleti rahatlıkla parka taşıyoruz.


Parka gitmeden önce, dondurma yemek gerek. Masada Ada boyadığı kutulardan biri ile dolaşıyor. Parka bile taşıyoruz :)


Bir düz, bir ters, haroşagillerden misiniz?


Bu şekilli balonlardan mutlaka istiyor çocuklar, arada alıyorum, çok da seviniyorlar.


Bu yaratığımsı tırtılımsı şekli Lorin'in masasında buldum. Hamur yapıştırıcının üstüne pano iğneleri kullanmış barok dönemi sanatçımız. Kağıtlara sarıp sarmalayıp, bir de kutuya koymuş. Sanırım önceden yapmış, fotoğraflayıp nazikçe (!) :) yerine koydum.


No comments: