Saturday, December 20, 2014

Zaman, Dört Nala...


Bir varmış, bir yokmuş. Bir prenses varmış. En büyük hayali bale yapmakmış. En sonunda baleye başlamış. 
Bir de arkadaş ziyareti yapıp şımarmalar, eğlenceli oyunlar...

O kendini prenses, peri sanıyooooorrr, o evde TV'yi böyle izliyooooorrr...
Bizim evde prenseslerin tuvaletleri hamurdan. Yani "şah'dı, şahbaz oldu"lar. Hem hommeyd, hem hamurmeyd, hem de masrafsız ki :)

 

Süt şişelerinden şahane kuru bakliyat, kuru yemiş kavanozu oluyor. Şişko ve yer kaplayan kavanozlara süpper alternatif. Her şeyin zayıfı makbul hem :)


Son günlerin modası lastikten bileklik yapmak yerine, upuzun bir zincir yapıp, ip atlayan insana Ada denir. Sibel bizim eve gelirse, evde bir bayram havası olursa...Sonra bir sabah, Anne, Ada'yı sınava götürür. Sibel ve Lorin evde yalnız kalır. Benim arkadaşlarımı, kendi arkadaşı sanmak gibi huyları var Lorin ile Ada'nın. Lorin yönetmenliğinde, gelsin oyunlar o zaman. Hatta Lorin o kadar mutlu olur ki, ben eve gelince, "Niye geldin? Git!" bile der...
Arkadas... Bazen dertlesmek, bazen cogalmak, bazen konusmadan anlasmak, bazen uzun uzun konusmak, bazen uzun uzun dinlemek, bazen kiyasiya tartismak, bazen elestirebilmek, bazen gormedigini gostermek, bazen karanlik noktalari yakalayip aydinlatmak, bazen birlikte buyumek, bazen birlikte kaybolmak, bazen icindeki ucralara inmek ve bazen daha da cok sey olabilir. Ama en cok yaninda huzur buldugun arkadas varsa iste bu herseye deger! Hayati beraber icmek icin, guclu olmak icin, bazen sadece gulmek icin... Arkadaş ile geçen zaman bütün terapilerden daha etkili...


 


Lorin ve arkadaşları, spor yapmanın keyfine varırsa...Anneler buluşunca, çocukları tanışınca... İşte Lorin ve Nehir...


 

Sabahları okula gitme halleri..
Bir gün beni üzen Lorin, bana hemen not yazar.
Lorin aşağıdaki sayfayı boyamış. Sonra boyamayla yetinmemiş, diyalog da yazmış. Kadın, çiçek veren çocuğa şöyle der: Ama bunu yapmana hiç gerek yoktu ;)Timaş yayınlarının Levent serisini Ada severek okuyor. Bazen de böyle masaya dizip, kitapçılık oynuyorlar.


Lorin ve arkadaşları Yerli Malı Haftası'nı şarkı ve şiirlerle kutladılar.

 

No comments: