Saturday, January 24, 2015

Hayatın İçinden...

Lorin ve arkadaşı Derin sıcak çikolata keyfinde, bale dersi sonrası. Anneler de kahve ve sohbet....
Okulda sınıfın kapısına kadar annenin bırakmasını isteyen Lorin, artık ablasını bile istemeyip, kendi gitmek istemektedir. 


Ada kendine kitap ayracı yapmış, bir tarafı ben, bir tarafı babası :)

Bu evde her daim masa başı aktiviteleri olmakta.


Yağan bir lokma karda, kartopu oynamak da vardı.Nazın, kaprisin en büyüğü ablaya yapılır. Abla bu nazlı prensese çok olgun davranır. Ada doğuştan abla olmak için yaratılmış gibidir. Bir çok şeyden Lorin için vaz geçer. Örneğin bir kırtasiye de her birine iki hak verilirse, Lorin bir üçüncü şeye sarkarsa, Ada kendi hakkından vazgeçip, "annecim, Lorin'e alalım benim bir hakkımı" diyecek kadar olgundur. Ama bunun Lorin'e iyilik değil kötülük olacağını söylediğimizden beri bu tutumundan vazgeçti. 
Kurabiye yaparken, ara verip, portakal suyu içmek gerek...


Yatma vakitlerini uzatıp, oyun üstüne oyun üreten Lorin var karşınızda. Uyumak gecikebilir, ertesi günün okula gitmeme pazarlığı yapılır...


Karlı günlerde, okul tatilse, mısır patlatıp film izlenir.Yine bir bale günü, minik kardeşler bale provasında, ablalar ve anneler kahve molasında.Anneanneyi özlemenin ve ona kavuşmanın hazzı, paha biçilemez.

Okula yalnız gitmek istemeye bir örnek ve ablamız şemsiyeyi kardeşine tutarken. Arkalarından bakan anne kişisi gözyaşlarını tutamaz! Hep hormonlardan, hep...


Ada ebru dersinde iken, Lorin ile ayran ve tost yiyerek shbet etmek var...Ada'yı almaya gidince, Lorin'i bir sürpriz bekliyordu. Ebru yapmayı çok merak eden Lorin'e, ebru öğretmeni bir tane yaptırdı, Lorin bu işe bayıldı.Lorin, hayalindeki kardeşe yaptırmak istediklerini Emre üzerinde denemektedir. Emre Lorin ne dese yapmaktadır.Sabahları okula giderken, Emre ile beraber çıkmak büyük bir mutluluk kaynağı olur ;)Artık okula bahçe kapısından bırakmalar ve yalnız gitmeler var ;)


O gün meslek seçme günü idi. İkisi de öğretmen olacaklarmış.


Tatlı Eylül'ün doğum gününü kutladık. 
Doğum gününden çıkıp, halamızın evine gittik.Babaannemiz halamızda kalıyordu. Lorin babaanneye kavuşmak için gün sayıyordu. Bir plan yapıp babaanneyi kaçırmaya karar verdik. Ve evimize getirdik. Çok mutluyuz artık, Lorin kitap okuyor babaannesine, lego yapıyorlar, evcilik oynuyorlar. Babaannenin çocuklarla arası da, iletişimi de iyi. Çocuklar çok mutlu :) 
 
 
 
Ertesi gün bale çıkışı arkadaşlarımızla tiyatroya gitmek üzere sözleşmiştik. Beş kızımızı aldık ve Kadıköy sokaklarına karıştık. 


 
Tiyatroda #harikalarmutfağı oyununu izledik. Biz anneler girmedik ama gerçekten çok güzelmiş oyun. Çocuklar anlata anlata bitiremediler.
 


Ada'nın boyaları kafasına göre damlatarak, sonra da kağıdı ikiye katlayıp desen oluşturduğu teknik. Taamamen kendi uydurdu.
 


 

Sondan bir önceki gün, #okulyolunda...
No comments: