Friday, February 27, 2015

Bitmeyen Tatil YapmışlarLorin ortakulak iltihabı olunca, kontrol kaçınılmazdı. Ancak ondan sonra hemen atlatamadı hastalığını. 


İyileştikten sonra yağan kara daha fazla direnemedik. Ve yarım saat de olsa oynamaya çıktık.


Okula giden Ada da öğretmeniyle selfie çektirmişlerdi.


Piyango kar tatillerinden biri, bir sabah kahvaltısı.
Başka bir tatil sabahı, malum kar çok yağınca, tatiller kaçınılmazdı. Abla dizi her daim en iyi sığınaktır ve sabahın mahmurluğunu en iyi atma yeridir.Tatil günleri boya yapılmaz ise ne yapılır ki sanki?
Sonraki gün, arkadaşlar eve davet edilir. Defne ve Öykü arz-ı endam eder. Prenses olmak modadır adeta :)


Ablalar cool takılmaktadır.


Biraz oyun oynanır, biraz müzik yapılır.Sonra Ada pek bayıldığı tehlikeli oyunlar klasmanından, onun deyimiyle #engelparkuru yapmaktadır. İçerden gelen kahkahalara daha fazla kayıtsız kalamadık ve fotoğrafladık tabi ki.Cuma günü arada kalmıştı ve tatil değildi. Hem şubat tatili ve hem de kar tatili, çocukları okuldan koparmıştı. Fun friday imdadımıza yetişti. Crazy hair günüydü ve hemen renkli saç spreyleri aldık, boyalı çılgın saçlarla okula gitmeyi eğlenceye dönüştürdük.Ada, #multicrayon denilen boyalarla bir teknik geliştirip, Lorin ve bana öğretti. Zevkle yaptık.
Bir anneanne-büyükbaba ziyareti. Kurstu, okuldu derken epeyce özlemiştik.Tabi ki anneanne evine gidince, evi talan etmeden, ortalığı savaş alanına çevirmeden ve yani salonun en orta yerine battaniyeler ve sandalyelerle çadır kurmadan olmaz, olamaz!

İşte geçtiğimiz pazar günü baleye giderken. Lorin eline sihirli değneğini de aldı ki, yolda sihir yaparak ilerleyelim. Hava da mis gibiydi. Daha ne olsundu.  

Gülse abla ve Ada abla kardeşlerini beklerken...Bale sonrası yemek zamanı.


Yemeği oyuna çevirmenin tam sırası.


Mısırlar yenilsin o zaman.


Veeeee tiyatro zamanı, #üzgünağaçlarülkesi izleyecek olan tiyatro timi koltuklarına yerleştiler.

Dönüş yolunda sanki bütün gün birarada olmamışız gibi ayrılamadı çocuklar. Ver elini arkadaş evi :)


Beril, Lorin ve bitmek bilmeyen oyunları...Ve nihayet, kar bitti, okul başladı, Pazartesi normale döndü her şey...
No comments: