Thursday, February 26, 2015

Şubat Tatili Sonrası

Pazar günleri Lorin baleye gidiyor. Baledeyken Ada ile beklemek keyifli oluyor. Daha doğrusu ortama keyfi katan yaratıcılığıyla Ada oluyor. Masadaki renklerin ahengine bakar mısınız? Kurulmuşlar, sanırsın evlerindeler :)
Şubat tatili çıkışında, çanta hazırlamak bir tören, bir seramoni olmalı adeta...
Okula gitme telaşındayken, kışın dondurma yiyemeyince, plastiğiyle yetinenler var aramızda.


#okulyolunda ki bu fotoğraflara bayılıyorum. Hem büyüdüklerini, kendi yollarına gidebileceklerini anımsatıyor bana ve hem de her daim birarada olabileceklerini, hayat yolunda da...
Tabi ya ne sandınız? Lorin bu, kınagecesi taçlarına bayılır ve onunla gezmelere gider, Emre ile pozlar verir.
Ödevler de yine aynı taç ile daha havalı havalı yapılır.Bir küçücük prenses varmış, babaannesi onu çok severmiş.
Şubat tatili biter bitmesine ama, karlı günler yeniden tatili getirir. Karlı günlerde en güzel şeylerden biri sıcak ev, sımsıcak arkadaşlarla oyunlar. Hele bir de Zerrin'in lezzetli pankekleri ve poğaçaları varsa, ziyafete dönüşür.

Arada sırada kar tatillerinden fırsat bulunca, okula gider çocuklar. işte yine #okulyolundaLorin'in amcası ziyaretine gelir ve saçlarını örerse, Lorin mutluluktan uçabilir.  Hele bir de çocuklarla oyun oynayan amca yapmışlar, yaşasın!
İşte karlı günlerin kurtarıcısı, kutu oyunları...


Kitap okumalar, kitap okurken kendinden geçmeler.


Her pazar bir de bale dersleri vardı.Bale sonrası tiyatroya gitmeyi gelenek haline getirdik. Lorin, Derin, Beril ve Ada ile Gülse ablamız da katılınca günümüz daha da keyifli hale geliyor. Tiyatrodan önce yemek yedik. Yemekten sonra gittiğimiz oyunun adı "Harikalar Mutfağı" idi. Çocuklar çok beğendi.O hafta Pazar günü, bale ve tiyatrodan sonra, üstüne bir de Lorin'in sınıf arkadaşı Doruk'un doğum günü vardı. Bu yoğun program içinde keyifli bir gün geçirdik.No comments: