Friday, March 06, 2015

Arkadaş'lı Günler


İpek, Ada'nın sınıf arkadaşı, bize geldi. Lorin'i de aralarına alıp, çok eğlendiler.

  
Artık, okul, dersler, sınavlar, kurslar derken anneanneye fırsat bulabildiğimiz bazı hafta sonları gidiyoruz.


Eski yazı aletlerini merak eden Ada ve Lorin için, babaları kamış, hokka ve mürekkep aldı ve o şekilde yazı yazmaya çalıştılar.Baleye giderken...

Bu arada küpe sorunsalımız çözüldü. Israrlı kulak deldirme istekleri sonucunda, Derin'i destek kuvvet olarak alıp, kulak deldirmeye gittik. Elele tutuştular, ilk delik halloldu. Lorin'in canı acıyınca, ikinciden vazgeçti. Tam dışarı çıkmıştık ki, "hava alınca geçti" dedi, ikinciyi de deldirdik. İlki Derin ile elele oldu, ikinci ise benim kucağımda :) İşlem tamamdı. Gurular çıktık eczaneden. Soluğu küpeci de :) aldık. Yeni küpeler aldık, ilk günden birinin tekini henüz kullanmadan kaybettik, ama olsun, zafer bizimdi!

 


Sonra Derin ve annesi bizi evine davet etti. Arkadaşımız Beril ve ablası Gülse'yi de alıp Derin'in evine gittik. Lorin, Derin ve Beril aynı sınıftalar. Üç kafadar oyunlara daldı, ablalar Gülse ve Ada da hallerinden memnundu. Anneler de sohbetteydi, gün güzel ve keyifli devam etti.

Bir de ben artık yürüyüşe başladım. Manzaram da çok sevdiğimi, Kızkulesi :) Aklımda Sunay Akın dörtlüğü:

Çocuğunu asma köprüde sallayan
bir annedir İstanbul
ki onun
içi süt dolu
biberonudur Kız Kulesi
soğusun diye suya tutulan

Ertesi sabah çocuklar okula, anneler de Galata'ya kahvaltı etmeye gittiler :)

 Dönüşte okula gelip çocukları alalım dedik. Lorin ve Beril, çok sevdikleri müzik öğretmenleri ile görülüyor.


Biraz bahçede oyun oynadılar.


Sonra arkadaşlarımızı evlerine bırakırken içeri davet ettiler. Çocuklar arabada çoktan plan yapmışlardı. Yolda yufka alıp, Ada ve Gülse'nin yardımıyla gözleme yapmaya koyulduk. 


Afiyetle yedik..

Bir sabah okula bıraktığım Lorin, sınıfında... Evi toplarken buldum :) Bir başka gün de Defne ve Öykü'nün misafiri olduk.
Arkadaş sevgisi kadar önemli ne var dünyada Allasen? Hayatı yaşanılır kılan, bir çok olumsuzluğa katlanmamızı kolaylaştıran, paylaştıkça çoğaltan, gerçeklerle yüzleştiren, mutluluğumuza ortak olan, keyfimize keyif katan başka hangi duygu olabilir ki? 


No comments: