Friday, May 29, 2015

Geçip Gidiyor Zaman...


Abla-kardeş iskambil oynuyorlar.Terasta boyama ne keyiflidir, ne güzeldir. Yok yok manzaradan dolayı değil, evde boya değmeyen bazı noktalar da kalsın diye, ama bana da yazıııııkkk, ben de haklıyım! Ne çektim be!
Akşamları uyku saatleri seramoniye dönüşüyor bizim evde. Ayıcıklar vardı zaten, onlara bir de balonlarımız eklendi. Okul duvarlarını boyamak çok eğlenceli. Kardeşler de abla-ağabey kontenjanından bu eğlenceye katılırsa...Parklar eğlenmek içindir evet ama bu poz vermeye engel değil ki!Sıradışı şeyler nerede, Ada orada!


#okulyolunda önde abla arka tekerlek ise elinde ayıcığı ile peşinde...
Herkesin yönü farklı, herkes burnunun dikine...


Ada ve Lorin de her çocuk gibi pikniğe bayılıyor. Evden getirdiğim bir kaç dilim kek ile çimenlere yayılmak ve abla kardeş yemek paha biçilemez...Kardeşleri Defne'nin babasına bırakıp Ada kızımın mezuniyeti için ablalara kıyafet almaya gittik.


Mezuniyet heyecanı ile kıyafet alışverişi sonrası, kızlar ile akşam yorgunluğumuzu Zerrin'in kahvesiyle attık. Çantasız çıkmayanlar kulübü daimi üyesi baleye giderken...


Bale dönüşü abla küstü bana, sinirle önden gidiyor, vücut dili de öyle söylüyor değil mi?


İskambil kağıdı bütün kutu oyunlarına alternatif olursa. Pişşşştttiiiiiii!!!#okulyolunda bir sabah.. Flütünü unutmamak için yastığının yanına koyan bir sade abla ve okul hırkası yerine yeni kot montunu giymek isteyen, okul yollarında bile şıklığından ödün vermeyen bir kardeş. 


En güzel voleybol öğretmen ile oynanandır. Şebnem öğretmene karşı, Elif, Ada ve Hasan Efe...


Ada ve kağıt bardaktan yaptığı dürbünü. Yalnız bunun ile sağlıklı bir şekilde bakmak çok zor. Zira gözlerin ayrık olması gerekmekte.


Bir kedili elbiseyi, bir prenses taçlarını ve bir de sıcak çikolatayı çok seviyor Lorin...


Arkadaşlarla tabu oynamanın tadı başka.Piknik seven kuzular için pikniğe gittik bir de. Bazı babaların hali içler acısı :D Biri koala misali kucağında, diğeri karşısında top oynuyor. Oynamayacan da napacan, mecbuuuurrr. Bu fotoğrafa elimde olsa bir tane de eteklerine çocuk yerleştirirdim, tam olurdu! Gölgelerin gücü, bütün anaların babalardan intikamı adına!!!No comments: