Wednesday, May 27, 2015

Zaman Zaman Ah O Zaman!


#okulyolunda fotoğraflarından bir albüm olur gerçekten. Kimi zaman mutlu, kimi zaman gergin, kimi gün tadından yenmeyen, kimi gün ergen tripli, kimi gün prenses kaprisli sabahlara günaydın diyoruz... Aah o yolların dili olsa da konuşsa, bir bir fotoğraf arkasında dönen dolapları şakısa...Defnos, Lorin kızımın en bir ilk "kanka"sı moda tabiriyle. Onların geçmişi dört koca yıla dayanır. Pek iyi anlaşırlar, zaman zaman anlaşmazlıklar da olur şüphesiz ama bu iki kafadar, boylarından büyük anlayış ve kriz çözebilme yetisiyle hallediverirler sorunu. Kimi gün, bütün saatler onlarındır, ara sıra Zerrin ile yanlarına gider bakarız, huşu içinde oynarlar.
İşte bir başka gün de, Lorin'in sınıf arkadaşı tatlı Beril'i, işi uzayan annesinin yanından evimize kaçırdık. Bu küçükken edinilen dostluklar çok değerli benim için. Gerçi dostluk hangi yaşta kurulursa kurulsun, çok değerli ya!Öykü-Defne ikilisi ile okulu kırıp gecelere pardon, parka-bahçeye akmak var!Bir gün Beril'in babasının yokluğunu fırsat bilip, bütün anneleri ve kızları evine dolduran çılgın arkadaşım Gülten ile harika bir haftasonu yaşadık. Tabi kızlar da nefis bir pijama partisi :)

O haftasonu anneler günü idi ve Lorin kızım bana okulda harika iki resim çizmişti, işte benim en güzel hediyem, ben ve Lorin :)

Pazar günü ise bizi mutfağa sokmayan Gülse, Ada, Beril ve Lorin, krepler hazırlayıp, tüm hünerlerini ve yaratıcılıklarını konuşturarak, bir de reçelle "anneler gününüz kutlu olsun" yazmışlardı. Bizi çok mutlu ettiler. Sonra oturup yediler gerçi ama olsun, ne de olsa bizim için çabalamışlardı ;)
İşte bir de pazar günü bale dersi enstantenesi...Baleden sonra anneanneye anneler günü kutlamasına gidip, büyükbaba ile voleybol oynamak paha biçilemez..#okulyolunda onları arkadan çekmeyi çok seviyorum, o kadar çok ki her gün fotoğraflamaktan, dönüp dönüp bakmaktan bıkmayacak kadar ;) İşte değişik staylalar ile okul yolları taştan...

Bir okul çıkışı, sınıf arkadaşımız Elif ile gezmeler, tozmalar...
Önce kitapçıya uğramak var, bu üç kız ile bir kitap konusunda anlaşmak gerek, çünkü üçü de kitap kurdu, ne mutlu ki :)

Bize katılan Elif'in annesi Yasemin ile buluşup, yemek ve dondurma yedikten sonra, günü başka bir kitapçıda sonlandırdık...
Baleye gitmek için, ben, kızlarım ve ayıcıklarımız hazırlarlarlar ;)Son fotoğraf  ise, evde resim yaparken iki kardeş...2 comments:

jaleceanne said...

İki kız kardeş olmak. Ne güzeldir. Kızım için üzüldüğüm konulardan biri :(

Girno said...

Gerçekten de çok güzel, ben de iki erkek kardeş sahibi bir ablayım. Hep kızkardeşim ya da ablam olsun istemiştim kızlarıma kısmet oldu. Umarım senin kuzunun da iyi anlaştığı kuzenleri veya arkadaşları olur canım....