Sunday, July 05, 2015

Ahh Öğretmenim...


Emre'ye misafir giden Lorin, cam kenarında kitap okuyor. Emre'nin en önemli özelliği ise, üzerinde hareket sensörü varmış gibi kıpırdamadan duramaz olmasıdır. Onu sabitken bulamazsınız.  İşte bu o nadir anlardan biri...
Lorin, temmuz ayında doğduğundan mütevellit, okulda kendi deyimiyle "yalancı doğumgününü" kutladı arkadaşlarıyla. Doğum günü yalancıktan olsa bile, prenses kıyafeti ve her tür hazırlık gerçekti. Bize kutlama olsun yeter caaaağnıımmm ;)

Ada kızımın portfolyo sunumu için okul yollarındayız maaile...


Bir yıl önceki portfolyo sunumunda, Ada çok heyecanlanmıştı. Ama bu yıl, son derece rahat ve olaya hakim bir sunum yaptı. 
Televizyonun nasıl seyredileceğini sizden öğrenecek değiliz! Lorin ve Ada su savaşı yapıyorlar. Daha eğlenceli bir oyun olamaz! 


Terasta kitap okumanın keyfine diyecek yok, hele de ayıcık ve atıştırmalıklarla....


Oy kullanmaya giderken ayıcıklar da gelmek istemesin mi?


Ada ve Lorin'in en yakın arkadaşları Öykü ve Defne kardeşlerden, Öykü'nün doğum gününü kutladık gecikmeli olarak. Çocuklar çok eğlendiler, anneler de kısır yediler ne olacak? Sohbet, muhabbet de cabası :)
Lorin'in arkadaşları Derin ve Beril ile anneleri misafirimiz oldu. Annesi babası evde yokken parti veren ergenyuslar gibi hissettim kendimi. Babamızın yokluğunu fırsat bilip pijama partisi yaptık ayol. Çok eğlendik. Anneler sabah saatlerine kadar muhabbetteydik. Coşkulu ve cıvıltılı bir akşamdı.


Ertesi gün karne günü idi. Okula gecikerek gittik. Karnelerimizi aldık, öğretmenlerimizi gördük, fotoğrafsız olur mu, tabi ki olmaz...


Sevgili ingilizce öğretmenlerimiz, Gözde ve Ester ;)
Çılgın pozları ile Lorin ve Elif öğretmeni :) Ne kadar eğlendikleri fotoğraflara yansıyor değil mi? Elif öğretmen ile bu yıl tanıştık ve çok sevdik. Emekleri için çok teşekkür ederiz.


Bize emekleri çok olan, her daim güleryüzlü ve iki yıldır ona çok alıştığımız, iki yıldır bize çok şey katan Eda öğretmenimiz 


Çok sevdiğimiz müzik öğretmenimiz Selim bey :)
Ada ve ona emek veren sevgili öğretmenlerinden bazıları; Şebnem, Hande, Nur ve İrem öğretmen...
Bir öğretim yılını daha sonlandırdık çocuklarımla. Hakkını vererek yapan, bu sorumluluğun bilincinde olan tüm öğretmenlerimize can-ı gönülden teşekkürler ederiz. Öyle önemlisiniz ki bizim için. Öğretmen bir anne-babanın çocuğu olarak, tüm çocukluğu okullarda geçmiş kendini "şanslı" sayan biri olarak, hala okuldan kopamamış ve kopmaya da niyeti olmayan bir yetişkin olarak, öğretmenlik mesleğini kutsal sayarım, bir çok insan gibi. Öğretmen olmayı kabul eden kişi, şunu da kabul etmelidir: "Ömür boyu öğrenci" olacak, aynı zamanda. Birlikte öğrenecek kendinden yaşca küçük insanlarla. Olayın güzelliği de buradadır. Çünkü hem enerjileri ile ortamı dinamikleştiren küçük yüreklerle biraradasınız, hem de beraber öğrenirken taptaze beyinlerinden fışkıran renkli ve ufuk açıcı sorularla yolunuz aydınlanacak. Bir de size hayranlıkla bakıp, örnek alacak bir sürü göz var karşınızda, daha ne olsun? İşte tüm bunlarla birlikte, yollarını aydınlattığınız minik insanlar size de ışık olurlar hem... Buna hizmet eden, bu bakış açısına ve vizyona sahip tüm öğretmenlerimiz iyi ki varsınız...
No comments: