Sunday, August 30, 2015

Günlerin Hikayesi...

Anne-kız selfiesi :) 


Bir sabah kahvaltısı. Ada'nın sevdiği cinsten. Krep. Önce peynirli, sonra nutellalı...


Lorin alışveriş merkezine gitmek ister, Ada ise bisiklete binmek. Öyleyse çözüm basittir. Anne ve baba paylaşırlar çocukları. Baba ile bisiklete binmeye gider Ada, Lorin ise anne ile alışveriş merkezinin yolunu tutar. Sık yapamasak da gerçekten çok önemli çocukla birebir vakit geçirmek. Bunu bir kez daha anladım. Lorin hanım rotayı belirler. Önce sıcak çikolata içilmeli, kitap okunmalı ve boyama yapılmalıdır.

Ardından kıyafet alışverişi yapılmalıdır (sanırım bu iş bana pahalıya patlayacak, acaba bisiklet ile gezmeyi mi seçseydim?) Kıyafet denemeleri.
Ve yemek yeme zamanı.


Evde gece seansı kitap okuması. Nasreddin Hoca ile kıkır kıkır okuduk, timaş yayınlarının bir kitabı ve keyifli bir kitap. Loriş okudu, ben dinledim.


Evdeki kitaplık düzenlemelerinden sonra, bir de oyuncakları düzenleme işi vardı. Bu iş bir anlamda keyifli ama ne kadar sürer bu düzen orası bilinmez.Bir sabah pastanede kahvaltı etmek isteyen kuzularla, poğaça ve sütten oluşan kahvaltımız.


Oyuncakları düzenlerken, çocukların eski ahşap puzzle tarzı oyuncaklarını buldum. Pek güzellerdi. Kimselere kıyamadım vermeye. Aslında poşet poşet verdim ama bu ahşap oyuncaklara kıyamadım nedense.


Emre ile terasta boyama yapmalar filan.


Lorin'in kedisi tabi ki süslü olur, ya ne olacaktı?Tatilin tam ortasında doğan annesi gibi, tatilin tam ortasında doğan bir kız çocuğu :) Lorincik. Herkesler tatildeyken doğumgünü kutlamaları var. Önce pasta almalar ve anneanneye gitmeler var.

Ablaya şımarmalar...


Doğum günü dilekleri tutulsun...


Doğum gününde, anneannede kutlama yaptıktan sonra, kızları en sevdikleri yere götürdük. Evimizin yakınlarında açılan, kırtasiye, kitapçı, kütüphane, cafe gibi bir mekan. Ada ve Lorin'in sevdiği her şey birarada kısaca.Biri kedisini almış pusetiyle, diğeri bisikletini, parka gitme zamanı.


Çocuklar için olan etamin setine bayılan bir Lorin. Dikiş işini hem sevdi hem de becerdi gerçekten.


Her gece okumadan uyumuyoruz. Lorin de, Ada da okumayı çok seviyorlar.


Tailde Kidzania ziyareti de yaptık. Öykü ve Defne de geldiler. Keyifli bir gün geçirdik.

Puzzle yapmayı seviyoruz.


Kutu içlerindeki incik, boncuk, takı gibi şeyleri düzeltirken, Lorin ve Ada da bana yardım ediyorlardı. Sonra Lorin camların kirlendiğini farketti. Cam silmeye karar verdi. Gerçekten de canla başla sildi camları. Bir işe başladı mı, bitirene kadar bırakmıyor, yorulsa da. Tıpkı benim gibi.

No comments: