Sunday, September 06, 2015

Arkadaş Gezmeleri


Bir düğün akşamından, abla kardeş. Renkli, janjanlı, cıvıltılı kalem koleksiyonu ve Lorişko ;)

Resim sergisi gezen abla ve kardeş. "E anne, ben bunların daha güzelini yaparım ki"...


Beyaz karelerden yürüme oyunu diye bir atraksiyon ile, alışveriş merkezinde bile eğlence yaratmalar...Biraz da eğlence zamanı. Captune de keyifli anlar.Çanta ve boya seti alıp, çanta boyama zamanı.Evi süpürmek için, küçük masa ve sandalyeyi yemek masasının üzerine koymayı, kendi lehine kullananlar kulübü has başkanı ve kurucu üyesi.


Öykü ve Defne ikilisinin misafiri olduk. Buraya kadar her şey güzel. Ama bir de ayrılmayan kuzuları ne yapmalı? Akşam eve dönme vakti gelse de, eve dönmeyen çocuk yapmışlar. Ya da arkadaşını da yanında alıp gelen. O zaman Ada abla da kendi arkadaşıyla kalmak istemez mi? Ada ve Öykü Zerrin'in evinde, Lorin ve Ada da bizim evde kalınca herkes rahatlar.
Ada'yı ayrılamadığı Öykü ile Zerrin'e bırakıp, Defne'yi alıp bizim eve geçtim. Bu çılgın ikilinin hemen uyuyacaklarını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Benim uykum gelse de acımadılar. Coştukça coştular, canları ne isterse yaptılar. Maşallah, günün sonu, gecenin başında bile enerjileri tavan yapmıştı. Gece yarısı zor uyudular. Kitap okumayı da unutmadık.

Ertesi gün Beril ve Gülse ile görüştük. Keyifli oyunlar, sohbetler bize eşlik etti.#playcorn oynarken, beni de dahil ettiler. Playcornları Lorin'in direktifleri ile kesip, makarna yaptık biz.

Yaz tatili geldi, mertlik bozuldu! Geç uyumalar falan. Hiç de hoşlanmam, çocuk dediğin erken uyur, kargalar kahvaltı etmeden kalkar. Yıllardır böyle alıştım. Ama ya şimdi! Geceler, katran karası geceler :P Bir de duvar tipi çadırımız eksikti, o da geldi tam olduk. Hem altında uno oynamak çok zevkli. Uno oyununu alın, bak zevki çıkıyor mu? Mecbur gidip, "ikea evinizin herşeyi"nden bu duvar çadırını alıyorsunuz. Biz kendimizi tutmasaydık, Habip ile iki tane alacaktık. Hani kardeşlere hak geçmesin idye. Neyse ki, bir tane ile yetindik, hem biz, hem de abla ve kardeş :)


Duvara çivi çakmak bizim işimiz bikerem :PGece uykularından önce, okumayı alışkanlık haline getirmek çok önemli bana kalırsa. Böylece bu alışkanlık ömür boyu sürecekir.


Evet, bu şişme yataklar üstüste koyup, kitap okumak, keyif yaomak  için alındı. Lorin bu, belli olmaz ;)


No comments: