Thursday, September 17, 2015

Borç

Sabah uyandığından itibaren hayali bir telefon ile Defne ile konuşma yapıyordu Lorin. Pek oralı olmadım. Zaten çoğunlukla odaya gidip, kapıyı kapatıyor, arkadaşı ile "özel" konuştuğunu söylüyor, içeri girmek isteyince de, konuşmasını durduruyor, "bir dakika Defne'cim" diyor, ardından biz çıkana kadar konuşmuyordu.
Merak etmiştim. Çok annece bir merak cağğğnım :)) Kapının önünde dinlemeye başladım. "Tabi ki borcumu ödeyeceğim Defne'cim, sen merak etme, üzülme. Mutlaka geleceğim size! Şimdi hallederim, bekler misin?"

Bir süre sonra, telefonun ucunda olmayan Defne ile bir karar vermiş olduklarından (!) yanıma geldi. "Anne, benim Defne'ye borcumu ödemem gerek dedi. Az  önce konuştuk, müsaitler sanırım, sen yine de bir annesini arar mısın?" dedi.
Son derece ciddiydi.
"Bu nasıl bir borç? dedim.
Lorin:
"Defne biz de bir gece kalmadı mı anne? Eee, ben hiç onlarda kalmadım ki! İşte benim de kalma borcum oluştu şimdi. Olmaz ki ama, benim borcumu ödemem gerek!" dedi.
Aaahhhh çocukluk! Sen ne güzel şeysin!

Zerrin'in (Defne'nin annesi) müsaitliğinden emin olmayarak aradım. Zerrin hemen olaya el attı. "Lorin borcunu ödesin tabi, haklı" dedi. "O zaman (artık akşam olmuştu) yarın görüşelim." diye de ekledi. Ertesi gün, hummalı hazırlıklar sonucunda, soluğu Defne ve Öykü'nün evinde aldık. Değiş tokuş yapacaktık. Öykü ve Ada yani ablalar benimle bizim eve gelecekti, Lorin hanım da Defnesi ile kalacaktı.
Zerrin ile kahve muhabbeti yaparken, defalarca yanımıza geldi Lorin, sürekli gitmemizi istiyor, tek başına kalmanın keyfine varmak için sabırsızlanıyordu. "Ne zaman gideceksiniz anne?" "Artık gidin anne!" diyordu.
Yoğun baskılar sonucunda, artık gitmek üzere kalktım. Lorin'den (birkaç kere anneme bırakmak dışında) ilk kez ayrılıyordum. Azıcık buruklaştım. "Lorin ben gidiyorum" dedim. Benimle hiç ilgilenmedi. "Seni bir öpeyim, sarılayım" dedim, sadece yanağını uzattı ve bombayı patlattı:
 "Anne, ayaktayken bana bir bardak su ver de öyle git"
Çok bedbaht bir şekilde evin yolunu tuttum.

İşte bunlar da, Zerrin'den WhatsApp aracılığı ile gecenin fotoları:


1 comment:

Laura Bush said...

Burada Borç Kapatma Kredisi hakkında güzel bir makale paylaştınız. Makaleniz çok bilgilendirici ve Horlamanın nedenlerini ve doğal çözümlerini güzel bir şekilde açıklıyor. Bu makaleyi burada paylaştığınız için teşekkür ederim. Borç Kapatma Kredisi