Tuesday, September 15, 2015

Kitap-Piknik-Etkinlik

 
Kütüphaneler, kitapçılar, şimdilerde moda olan kitap-kafeler, kitabın olduğu her mekan bizim mabedimiz sayılır. Çocuklara da bulaşmış olmalı ki, bu tarz yerler çekiyor bizi. Nerede olursa olsun, çekim alanına girip, mıknatıs gibi kavrıyorlar. Saatler çizgi filmlerdeki gibi, hızlanmış vaziyette, zaman su gibi akıyor. Kitaplar olmasaydı, yaşamın ne anlamı kalırdı ki?
 
 
Üzerindeki elbisenin bir hikayesi var. Hikayesi olan şeyler nasıl da yüklüdür değil mi? Bu minik kız, tam altı yıl önce, bugünlerde, hayata merhaba demişti. Ada inanılmaz heyecanlıydı. Sesi nasıl olacak, hemen benimle oynar mı? Bana abla diyecek mi? Karnında yemeklerle karışmıyor mu? Bana bisiklet getirmiş evet, hadi mor sevdiğimi de biliyor ama morun bu renk olduğunu nereden biliyor? gibi bilumum sorularla sabırsızlıkla bekliyordu. Bir de takvim yapmıştım ona, her gün biten günlerin üzerini boyuyor ve kaç gün kaldığını sayıyorduk. O gün geldiğinde, mor tutkunu Ada bu elbiseyi geceden hazırlamıştı, dün gibi aklımda. Sandaletleri de mor renkteydi. İşte o elbiseyi saklamıştım ben. Yaşından önde giden Ada abla 4,5 yaşlarında giyerken, Lorişko'ya 6 yaşında kısmet oldu. O yüzden duygulandım, sonra ağlamadım ama gülümseyerek Lorin'e anlattım, o da duygulandı tabi ki. Sarıldık birbirimize sıkıca :)
 
 
 
 
#pakolino nun bir etkinliğine davetliydik. Arkadaşımız Derin'i de çağırdık. Çok keyifli idi. Bu aylık çocuk etkinlik kutuları gerçekten çok akıllıca düşünülmüş. Çocuklar, anne ya da babası ile birlikte keyifle yapıyor ve tüm malzemeler kutudan çıkıyor. Gerçekten başarılı. Biz çok sevdik. Teşekkürler #pakolino.

 


 


Abla kardeş, koltuk kenarlarında oturmalar, TV izlemeler. Çocuklar için bu hep böyle! Anormali varken, neden normali olsun ki? Ve çocuk olmanın keyfi de burada işte.


Önce #temizliktimi terası temizlemeli, sonra da ver elini oyunlar. İtina ile temizlenen terasa, evde ne var ne yoksa taşımak gerek. Yalnız, onları taşırken de gün bitiyor. Olsun, oyun oynamaktan önceki, plan ve hazırlık kısmı daha eğlenceli ki! 


 
Masa altından görünüş...


 
Heyyy, eylül ayının #süperpenguen i çıkmışsa ve bir evdeki iki çocuğa bir dergi yetmyorsa demekki. Onlar bırakınca ben alıyorum, gerçekten çok güzel bir çocuk mizah dergisi. Keyifli, bilgilendirici, güncel veya bilimsel haberlerden yola çıkarak yapılan çok güzel bir dergi. #annetavsiyesi

 
Çalışma halleri. Çok meşguller.
 

Lorin kedilerini her daim süsler, kendine benzetir.
 


Emre dayı ile pikniğe gitmeler. Top oynamak, uçurtma uçurmak, koşmak, oynamak, zıplamak, bu piknikler harika canım :)
 
 


 

 

 


 

No comments: