Sunday, June 19, 2016

1 Baba 1 LorinO sabah (cumartesi) büyük bir heyecan ile uyandık. Çünkü portfolyo sunumu vardı Lorin'in. Bu sene tüm gösterileri Emre dayımızın, söz, nişan, nikah ve düğün tarihleri ile çakışınca kimsecikler gelemedi. Özellikle anneanne, büyükbaba ve dayılarını görmek isteyen Lorin hep üzgündü. Anne ve babamı da çağırdım. Geleceklerdi. Sürpriz olacağını sandım ama akşam Lorin de arayıp çağırmış.  Hepimiz Ada'dan dört yıl boyunca portfolyo sunumlarından dolayı tecrübeli olduğumuzdan rahattık. Lorin de rahat görünüyordu. Ama öyle değilmiş. Tam okula girince "midem çok bulanıyor anne" dedi. Ve ekledi, "Sakın çubuk kraker alma! Çünkü heyecandan bulanıyor!" Tam o heyecanlı hallerimizi yaşarken, Emre ve Nur'umuz göründü okulun bahçesinde. Bu tam sürpriz olmuştu. Hepimiz çok sevindik. Maaile biraradaydık :)Hep birlikte sınıfa girdik,  Nil öğretmenimiz bizi karşıladı. Hemen sunum başlamıştı. Lorin'in yüzü endişeden rahatlamaya doğru geçiş yaptı. Ben her zamanki gibi seyretmekten çok her anı kaçırmadan fotoğraflama telaşındaydım. Her anın gerçeğini bu nedenle kaçırıyordum işte! Yapacak bir şey yok! Çekmeden duramıyorum. Sunum boyunca herkesi, yüzlerindeki ifadeyi, gururu çekmeye çalıştım. Çok keyifli anlardı. Lorin sunumunu bitirirken, babalar günü dolayısıyla hazırladığı hediyeleri de babasına sundu. Baba kız sarıldılar.

Lorin sabah sunuma gidinceye kadar babasına farklı hediyeler de hazırlamıştı. Baba bilgisayarı çok özeldi, üzerindeki emojiler unutulmamıştı. Babasına mektup yazmış, 1 baba, 1 Lorin yazmıştı. Kalpler ile doluydu. Ben ve baba yazıyordu kalbin içinde. 


Notta önce bir kalp var, içinden babam ve ben yazıyor. Ve notta şunlar yazılı: Sevgili babacım, seni hep çooook sevdim, sevmeye devam edicem.

Sırada İngilizce sunumu vardı, Gözde Tiyçırımız :) da geldi. Özel bir andı. Çünkü dört yıl boyunca, Ada'nın bütün portfolyo sunumlarında yanımızdaydı. Şimdi de Lorin için birlikteydik. Bizim için çok değerliydi. İngilizce sunumu da keyifle bitti. Okuldan çıkmak üzere yola koyulduk. 
No comments: