Thursday, June 30, 2016

Kış Günlükleri-1

(Kış ayında ara verdiğim günlüklere devam ediyorum. Kış günlüklerinin ilki ile başlıyorum. Aralık 2015 yılına ait.)

Dinozorların başında çiçekler olmalı her daim. Çocuk resimleri böyledir, olmazı oldurur, yapamayacaklarınızı yaptırır. Bu haliyle bile size umut aşılar, hayallerin olabileceğini hatırlatır... Ada hanım ile sıvı-katı .......... dan yaptık. Eline aldığında katı oolup, aniden sıvılaşıp akıc-veriyoor, şahane bir terapi aracı..


Bir de hayatın gerçekleri vardı. Yemek yemek gibi. O zaman da Lorin sahnedeydi. Hemen kıyma yoğurmaya başladı. Akşama yemekte dolma vardı. 


Ada bu tahta ile çalışmayı çok seviyor.


Bir minik cimcime ile ablasının okul yoollarında fotoğrafı..Lorin ve arkadaşlarına "tanımadığınız biri sizi okuldan almak isterse ne yaparsınız" denmiş. Bunu resimlemeleri istenmiş. Lorin de bunu aşağıdaki şekilde yapmış. 


Süheyla abla evinde bir yılbaşı partisi düzenlerse, çocukların keyfine diyecek olmaz tabi ki.


Lorin ve Mert satranç oynadılar.


Süheyla hepimizi toplayıp yılbaşı kutlaması yapınca, sadece Demet yoktu aramızda. Olsundu, biz yanımızda hissediyorduk onu da.


Gece eve dönerken tabi ki kartopu oynamadan olmazdı.


Demet abla kızlara ayna hediye etti. Loooorin süslemeden durur mu? Hemen üzerine, uğur böceği, kelebek ve çiçek kondurdu. 


Karlı günlerde teras harika görünüyor.
Dışarıda kar-kış-kıyamet varsa, evde kes-yapıştır yapmak, renkli kartonlarla bir şeyler yapmaktan daha iyi ne olabilir ki?Öğleden sonra dışarı çıkmalı, kendini karlara atmalı. Özge ve Emre de gelirse, başlasın kartopu şenlikleri...


Kitap okumadan geçer mi günler?Ev halleri...


Kış günleri ev oyunları ve kutu oyunları harika oluyor çocuklar için. Kelime oyunu gerçekten hem keyifli hem yararlı. Camları köpük sprey ile booyamak da pekala bir ev etkinliği labilir, neden olmasın ki?

No comments: