Saturday, July 09, 2016

Kış Günlükleri-5


Büyükbaba gelince kuzunun keyfine diyecek olmaz tabi ki. 


Meraklı Minik'ten çıkan oyun ile oynanır hemen.Uykudan önce "Alaaddin'in Geveze Su Boruları" okunmalı ki, anlayalım nasıl geveze olur su boruları?


Bir arkadaş kahvaltısında neşeli soohbetlerle buluşmalar.
Ve ilk dönemin karne günü. Lorin ve sınıfı karne alırken eğleniyorlar.


Ada da sınıf öğretmeninden karne alırken. 


Okul çıkışında Lorin ve sınıf arkadaşları bir yerlere gidip oturduk. Yemekler yedik, sohbetler edildi, oyunlar oynadık.Terleyenler kıyafet değiştirir ve pozlar yeniden verilir.

Ege ve Lorin

Lorin ve Buğlem
Ve haftasonu spor saatleri. Ada ve Öykü'nün vakti olduğunda beraber bir şeyler yapmaya bayılıyorlar. Bazen ders çalışıyorlar, bazen video çekiyorlar, bazen sohbet ediyorlar, bazen de hava güzelse voleybol oynuyorlar.


Defne ve Lorin için de boş vakitler oluyor spor saatlerinde. Çünkü ablalar ve kardeşlerin saatleri çakışmıyor. Biz bedbaht anneler saatlerce bekleşiyruz. Neymiş efendim, çocuklarımız spor yapsınlar. Lorin ve dayısı bu poza bayılıyorlar.


Ve hasta bir anne, çocuklarını önce spora ve sonra da aynı gün arkadaşlarının doğumgününe götüremeyecek kadar kötüyse, yataktan çıkamıyorsa, ne yapmalı? Harika arkadaşlar var hayatta. Öykü ve Defne'nin annesi spora götürdü Lorin ve Ada'yı, oradan da Gülse'nin doğum günü için Gülse ve Beril'lerin evine bıraktı. Gülse ve Beril'in ailesi ile birlikte çılgın doğum günü kutlamalarına katıldıktan sonra, anneanneye bırakıldı kızlar. Evde bedbaht bir şekilde yatan annenin imdadına da küçük kardeşi yetişti. Hastaneye götürdü, ilaçlarını aldı, baktı, etti. Yalnız kalmasına razı olmadığı için, ablası ile kaldı. 


Gülsecik iyi ki doğdu ve kuzular çok eğlendiler.Kitap ayracı yapmayı hepimiz çok seviyoruz. Madem ki pvc kaplama makinemiz de var, öyleyse ver elini rengarenk ve yaratıcı kitap ayraçları. Koleksiyonum var, demiş miydim?

Bu arkadaşlar, buluşmalara, görüşmelere doyamıyorsa eğer...

Ada ve sınıf arkadaşları huzur evi ziyaretine gitmek üzereyken..


Bir yetenek sergileme günü imiş. Lorin hanım da cimnastik hareketleri yapmak istedi. Köprü kurmuş, ingilizce öğretmeni de fotoğraf meraklısı bu anneye hemen yolladı. Sinemaya gitmeye karar verilir. Bir de ne görelim? Kuyrukta kuzenim Arzu ile karşılaşmayalım mı? O ve tatlı oğlu Can. 


Şubat tatilinde Tepe Nautilus'da her zaman kitap günleri oluyor. Çocuk kitapları satışı oluyor. İndirimli hem de. Lorin ve Ada için harika bir gün old. Kitap aldılar hemen. 


Lorin ile selfie yapan Elif öğretmen sürpriz bir şekilde bana yolladı ve ben pozlarına bayıldım.


Takı sevdamı (gümüş)  bilen Habip, Van'dan bana kolyeler getirmiş. Çok mutlu oldum ki. Madalyon gibi olan kraliçeye sunulan hediyeyi temsil eden, Urartu takılarından imiş, diğeri de bildiğimiz Van kedisi ve ben çok sevdim.


Evde çekmece düzenlemeye girmek tam bir delilikti, bırak dağınık kalsın dı mottomuz :)Baba kızlarına kitap okumak isterse.


Lorin hayvanları çok seviyor. Ama sanki kedilere ayrı bir düşkünlüğü var.


Elif, Ada ve Öykü voleybol saatinin gelmesini beklerken, soyunma odasındalar.


Öykü kuzum ve Ada kuzum ile selfie yaptık ki biz.


Öykü ve Defne'yi bize kaçırdım. Lorin ve Defne koltuk arkasında piknik yaptılar. El fenerinden de lamba yaptılar.Madem bir selfie çubuğu almıştık, o zaman eğlenceli fotoğraflar çekmek, çekerken de ağız dolusu gülmek işten bile değildi.

Zihni sinir proceleriyle ünlü Ada ve Öykü adındaki arkadaşlar ojenin üzerine boncukları yapıştırıp, içlerinden de ip geçirmeye çalışıyorlardı. Bunu ne amaçla yaptıklarını bilen yoktu. Olsundu, onlar yine de yapıyorlardı işte. Taa minicikken tanışan bu iki tatlı kızın ve pek tabi ki kardeşlerinin dostlukları herdaim sürsün dilerim..
No comments: