Monday, July 17, 2017

İyi ki Doğdun Lorin...

Doğdun...
Belliydi hayatı tekrar içireceğin...
Belliydi daha doğumundan bana cesaret vereceğin... Öyle ya, son güne kadar doğum şekline karar verememiş, tam doğumhane kapısında cesur bir karar almıştım. Çünkü bütün cesaret kelebekleri içime doluşmuştu. Artık uçuyordum. O kelebekler içimde kanat çırptıkça yükseliyordum. Öyle büyülenmiştim ki, doğumlarım hep bir öğretiydi benim için... Lorin'i yanağıma getirdikleri an, yıldızlar yağıyordu artık. Yer gök bizim için vardı sanki ve dünya üzerinde başka kimse kalmamıştı. Kalbimin yarısı da Ada'ya aitti o an. İkisi birden aşkın bu haliyle -önceden tanışmış olsam da- yeniden çarpılıyordum. 
Aykırıydın...
Aykırılığın doğumundan belliydi. Öyle ya, günler önceden belirlenir doğum şekli, ben doğuma bir adım kala belirledim. Bana bunu senin içime doldurduğun gücün belirletti, güçlüydün de çünkü. Sonraları o minicik boyun içindeki gücü gördükçe saygı duyacak ama şaşıracaktım da. 
Kararlıydın;
Üç yaşında iken, bir kağıt bardağın peşinden gidişini, her yolculukta hayatı yeniden keşfedişini, sınırları hep delme çabalarını, komutlara karşı çıkıp hep kendin belirleyeceğini anlamam geç olmadı. Hep yolun sonuna kadar gitme çabalarını takdir edecektim ancak, başka ne yapabilirdim ki, başka ne? 
Duygusaldın;
Sen o bilge tavırlarınla bunu "yengeç" burcuna bağlasan da ben biliyorum ki bu sensin! Seni oluşturan bütün hücrelerinle, geçmişten gelenlerle kodlarını bile değiştirmiş, dönüştürmüş olabilirsin😇

Ben anneydim oysa, biz bu konuları geçmiştik, biliyordum ben canım. Bilmiyormuşum... Bana yeniden öğrettin, yeniden bellettin. Yolumu bulmama ablan gibi bu kez de sen klavuzluk ettin. Ben hep sesinizin geldiği yöne yürüdüm, bazen koştum, kokunuzu takip ettim, ipuçlarını görmeye, alt yazıları okumaya,çiZdiğiniz önemli satırlara dikkat ettim. Her adımım da öğrendim ki; anne olmak önce saygıyla başlıyormuş. Kendini ilmek ilmek örerken sen, beraber akıttık teri, her bir ilmeğin değerini bilerek. İşte o nedenle hayat seninle çok anlamlı, işte o nedenle hayat seninle yaşamaya değer. Her olaydan oyun çıkaran hallerinle, tertemiz bakışınla, bilge yorumlarınla sen benim ışığımsın, aydınlığımsın. İşte o nedenle nerede olduğumun bir önemi yok, seninle her şey ve her yer çok güzel çünkü. Seninle yolculuklar, seninle sohbetler, seninle kitaplar, seninle yorumlar, seninle oyunlar seninle her şey çok güzel. İçindeki dev hazineni her gün yeniden keşfetmek, onu görebilmek çok güzel❤️ iyi ki doğdun miniğim, iyi ki doğdun da beni  doğurdun😍 Anne olmanın renklerini tekrar tekrar yaşattın bana, iyi ki varsın Lorin 🌸💕 

No comments: